Tovább nőtt a munkanélküliség Bulgáriában
Tovább nőtt a munkanélküliség Bulgáriában januárban: 9,9 százalékra a decemberi 9,1 százalékról - tette közzé pénteken a statisztikai hivatal.
Tovább nőtt a munkanélküliség Bulgáriában januárban: 9,9 százalékra a decemberi 9,1 százalékról - tette közzé pénteken a statisztikai hivatal.
Oroszországban tízhavi csúcsra emelkedett a munkanélküliség januárban - közölte az orosz statisztikai hivatal csütörtökön.
Az érettségi előtt álló fiatalok többsége továbbtanulna, és fél a munkanélküliségtől - ez derült ki az Európai Ifjúságkutató (EIKKA) felméréséből.
Horvátországban átlépte a 300 ezres lélektani határt a munkanélküliek száma, gazdasága változatlanul gyengélkedik.
Nem változott a munkanélküliség decemberben a világ fejlett országait tömörítő OECD-ben. A legfrissebb amerikai és kanadai munkaerő piaci adatok pedig már kedvező irányba mutató elmozdulást jeleznek a gazdasági élénkülés hatására - közölte a párizsi székhelyű szervezet hétfőn.
Romániában 8,1 százalékra nőtt a munkanélküliség, miután januárban újabb 31 500 ember vesztette el az állását decemberhez képest - közölte hétfőn a román munkaerő-elosztó hivatal (ANOFM).
Csehországban januárban 9,8 százalékra, 2005. január óta a legmagasabbra nőtt a munkanélküliség - jelentették a cseh munka- és szociális ügyi minisztériumban hétfőn. Az elemzők is átlagosan 9,8 százalékot vártak.
Szlovéniában megközelítette a 100 ezret a munkanélküliség az idén januárban: a statisztikai hivatal csütörtökön ismertetett adatai szerint pontosan 99 600-an voltak állás nélkül, 34,7 százalékkal többen, mint egy évvel korábban.
Lengyelországban közel 13 százalékra, 2007 májusa óta a legmagasabb szintre nőtt a munkanélküliség januárban.
Jelenleg minden harmadik munkaképes európainak alacsony a képzettsége vagy egyáltalán nincs hivatalos képesítése, és így 40 százalékkal kisebb a foglalkoztatottsági esélye, mint a középfokú végzettségűeknek - olvasható az Európai Bizottság oktatási-foglalkoztatási jelentésében.
Lehangolóak az amerikai munkaerőpiaci kilátások: a kormány becslése szerint még jövő év végére is csak 8,9 százalékra sikerül lefaragni a munkanélküliségi rátát a jelenlegi 10 százalékról - írta keddi számában a USA Today című napilap.
Idén a munkanélküliségi ráta átlagosan a 2009 utolsó negyedévében mért 10,5 százalékos szint közelében stabilizálódhat, bár a szezonális hatások miatt az első negyedévben még átlépheti a 11,0 százalékot is - fogalmaztak az MTI által pénteken megkérdezett elemzők.
Az eurózónában az infláció januárban jóval kisebb volt a vártnál, ahogy a decemberi munkanélküliségi ráta is - derütl ki az Eurostat pénteken ismertetett adataiból.
A munkanélküliség 2009 utolsó negyedévében nem változott, a ráta 10,5 százalék volt, ami megegyezik a szeptember-novemberivel, tavaly egész évben a munkanélküliség 10,0 százalék volt, 2,2 százalékponttal több, mint egy éve - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.
A magyarok és az Európai Unió polgárainak többsége a munkanélküliséget tartja a legjelentősebb problémának - derül ki a 72. Eurobarométer-felmérés magyar nemzeti jelentésének adataiból.
Az észak-magyarországi régió három megyéjében az elmúlt évben 23 ezren jutottak átmeneti, vagy hosszabb távú munkához abból a csaknem 4,5 milliárd forintból, amelyet a foglalkoztatási alaprész decentralizált keretéből fordítottak erre – mondta Gúr Nándor, a regionális munkaügyi tanács elnöke.
Franciaországban 0,7 százalékkal csökkent a regisztrált állástalanok száma decemberben, ami az első havi szintű csökkenés tavaly június óta - a francia kormány szerdai közlése szerint.
Tavaly 8,4 százalékra kúszott fel Oroszországban az éves átlagos munkanélküliség, a 2008-as 6,3 százalékról.
Az amerikai munkanélküliség 2014-ig nem tér vissza az 5 százalékos hosszú távú átlaghoz - vélte az amerikai kongresszus költségvetési hivatalának a vezetője kedden.
Az Egyesült Államok fővárosában, Washingtonban 1976 óta a legmagasabb, 12,1 százalékos volt a munkanélküliség decemberben - derült ki hét végén ismertetett adatokból.