Az MTA állást foglalhat a német megszállási emlékmű ügyében
A Magyar Tudományos Akadémia májusi ülésén állást foglalhat a Szabadság térre épített német megszállási emlékmű ügyében – írja a pmonitor.hu.
A Magyar Tudományos Akadémia májusi ülésén állást foglalhat a Szabadság térre épített német megszállási emlékmű ügyében – írja a pmonitor.hu.
Áder János köztársasági elnök közbenjárását kérte az Együtt-PM szövetséget vezető Bajnai Gordon annak érdekében, hogy ne épüljön fel a német megszállás áldozatainak emlékműve.
Egy internetre felkerült videónak hála végignézheti, amint a magyar rendőrség két reménysége megpróbálja leszerelni a kormány megszállási emlékművénél tiltakozó Magyar Fruzsinát, Mécs Imre feleségét, amikor az festékszóróval éppen polgári engedetlenséget követ el. Az erőtlen és szabálytalan rendőri intézkedésen még a kollégák is kiakadtak. Az ORFK-t is megkérdeztük a hatékony fellépésről, de annyi hozzáfűznivalójuk volt a történtekhez, hogy nézzük meg a jogszabályokat.
A Szabadság térre tervezett világháborús emlékmű a német megszállás utáni magyar áldozati szerepet emelné ki. Megnéztük azonban az 1944 tavaszán megjelent apróhirdetéseket, azaz, hogy mit is tett „Gábriel” a megszállás előtti napokban.
Manapság ugyan leginkább a gyereküket a jászótérre hordó anyukák látogatják a budapesti Szabadság teret (ha nem éppen a tervezett német megszállási emlékmű építését megakadályozni próbáló civilek gyülekeznek itt), ám ez mégis a főváros egyik legerősebb jelképtartalmú területe. Nem igazán létezett hatalom, amely ne próbálta volna "birtokba venni", saját üzeneteivel megtölteni, elüldözve innen mindenki más emlékét. Megnéztük, mi mindent állítottak már a Szabadság térre.
Múlt hét kedd este óta már ötödszörre bontották le a kordont, ami a Szabadság térre tervezett emlékmű építési területét védi. A tüntetők azt ígérik, mindaddig így tesznek, amíg meg nem akadályozzák a német megszállás emlékművének megépítését.
A szimbólumokat nem lehet megenni, eszmékkel nem lehet a boltban fizetni. Túl sok a hangjegy, túl sok a filozófus. A politika legyen materiális, a politika az a 3.60-as kenyér. Ettől még nem lesz az.
Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) államtitkára szerdán arra szólította fel a szélsőbal- és a szélsőjobboldal politikusait, hogy fejezzék be a fővárosi német megszállás áldozatai emlékművével kapcsolatban az utcai agressziót és a gyűlöletkeltést.