Nagy Iván László Sport

Miért érdekelne, hogy ki nyerte a női Aranylabdát?

Hogyan lehet elég a futballban 6 gól a legnívósabb egyéni elismerésért? Megan Rapinoe ugyan csúcsra vezette az Egyesült Államok focicsapatát az idei vb-n, de a hétfőn megkapott Aranylabdája inkább életművének szól: a 34 éves futballista úttörő azon nők között, akik nem hagyják, hogy elvesszen a hangjuk a patriarchális sportvilágban.

hvg.hu Sport

Videó: Utolsó perces bombafejessel egyenlített a kapus

Ekkora kapusgólt is ritkán látni: az amerikai női ligában 1-0-ra vezetett a Kansas a Portland ellen, amikor a meccs utolsó percében előrement a Portland kapusa Michelle Betos egy szöglethez. A bombafejest a kapuban álló védők csak a gólvonalon túlról tudták kivágni, ezzel 1-1 lett a meccs vége. A jelenet a videón 2 perc 28 másodperctől látható.

Magyar focicsapat jutott fel a BL főtáblájára

A bajnoki címvédő és Magyar Kupa-győztes MTK Hungária női labdarúgócsapata százszázalékos teljesítménnyel az élen végzett Bajnokok Ligája-selejtezős csoportjában Belfastban, így feljutott a főtáblára, azaz bekerült Európa legjobb 32 klubja közé.

Nem indulhat Észak-Korea a 2015-ös női vb-n

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség kizárta Észak-Korea csapatát a következő, 2015-ös női vb-ről, mivel az idei vb-n öt játékosa is pozitív doppingtesztet produkált.

Bulgáriának is előbb lesz eurója, mint Magyarországnak

Szombaton megtudhattuk, hogy "nagyon csalafinta" módszerekkel fogják el a pesti rendőrők a bűnözőket

Margaritisz Szhinasz: Auschwitz, az emlékezésen túl

Talpak alá tett emlékmű: botlatókövek lepik el fél Európát

Eddig is bajban volt, most kritikus helyzetbe került 100 állat- és növényfaj Ausztráliában