Először láttak kuhit Magyarországon
Új ragadozó madárfajt, egy kuhit figyeltek meg Magyarországon, a Vértesben.
Új ragadozó madárfajt, egy kuhit figyeltek meg Magyarországon, a Vértesben.
A széncinegék a költési időben párba állnak, és az egymással szomszédos párok kölcsönösen segítik megvédeni egymás fészkeit - derítették ki brit kutatók.
A ragadozó madarak tavalyi „fekete éve” után az idén rekordot is dönthetnek a magyarországi kék vércsék.
Fészkükből elrabolt parlagi sasfiókákat telepítettek fészkelő parlagi sas párokhoz a Magyar Madártani Egyesület (MME) és a Fehér Kereszt Állatvédő Liga (FKÁL) munkatársai vasárnap Hatvan határában.
Kanadai kutatók bebizonyították, hogy a ritka Amszterdam-szigeti albatrosz DNS-e jelentősen eltér legközelebbi rokonáétól, a vándoralbatroszétól. Húsz éve vitatkoznak arról a szakemberek, hogy a két madár különálló fajnak minősül-e.
Idén sok más faj mellett Baranya megye feketególya-állománya is alaposan megsínylette a szélsőséges időjárás hatásait. Már a téli havazások során hét fészek megsemmisült, míg a fészkelési időszak viharai, az alig egy hónap alatt lehullott 4-500 milliméter csapadék a költések többségét tette tönkre - írja a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) honlapja. Dél-Magyarországon csak minden ötödik költés sikeres.
Rekordsúlyú, húsz dekagrammos tojást tojt egy tyúk Pakson. A tyúk tulajdonosa bízik benne, hogy a baromfi teljesítménye bekerül a Guinness Rekordok Könyvébe is.
Nyugodtan átaludt éjszakát követően az emberek emlékezete pontosabban megőrzi az előző nap emlékeit. A seregélyek memóriája is hasonlóan működik és ez az idegrendszer vizsgálata során különleges lehetőséget ad a kutatóknak az agyműködés tanulmányozására - írták szakemberek a Journal of Neuroscience januári számában.