#osztalékelőleg

Osztalékká nem vált osztalékelőleg visszafizetése és bevallása

Egy kft. két tulajdonosa 2025-ben osztalékelőleget vett fel, majd az egyik tulajdonos 2026 februárjában eladta az üzletrészét a másik tulajdonosnak. Így az osztalékról szóló döntés meghozatalakor nem lesz tulajdonos, vagyis az osztalékelőleget vissza kell fizetnie, amit meg is tett. Hogyan kell ezt bevallani a 2608-as bevallásban? Olvasói kérdésre Horváthné Szabó Beáta adószakértő, az Adózóna szakértője válaszolt.




Az MVM 20 milliárd forint osztalékelőleget fizet

A 2009. évi nyereségből 20 milliárd forint osztalékelőleget fizet a Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) a kedden megtartott rendkívüli közgyűlés döntésének megfelelően - közölte Tringer Ágoston, az MVM kommunikációs vezetője.