Három komoly meglepetés volt a költségvetés vitájában
A költségvetés általános vitájának megkezdése három komoly meglepetéssel járt - olvasható a Politika 2.0 blogon.
A költségvetés általános vitájának megkezdése három komoly meglepetéssel járt - olvasható a Politika 2.0 blogon.
Két világszámmal mutatkozik be az Orbán-kormány a világ alkotmányjogi porondján: alkotmányba írja, hogy akkor semmisíthető meg adótörvény, ha sérti az élethez való jogot, emellett azt hirdeti, hogy az Alkotmánybíróság megszüntetése nem volna antidemokratikus - olvasható a Szuverén.hu oldalon.
Az októberi pártpreferencia-kutatások nem mértek lényegi változásokat a pártok táborában - írja a Political Capital a blogján.
A Fidesz nem nagyon érti meg, hogy a Lázár János féle lépéssel nem kevés szavazót, támogatót veszthet el, még akkor sem, ha a konkrét ügy csak néhány embert érint - olvasható a Konzervatórium blogon.
Csaknem két nap telt el Lázár János törvényjavaslatának elkészítése és benyújtása óta. De mik lehetnek a törvényjavaslat forgatókönyvei? Török Gábor politológus három nyitott kérdést lát.
Múlt héten Gulyás Gergelynek, az alkotmány-előkészítő bizottság alelnökének nyilatkozata szalmalángra lobbantotta a határon túli magyarok választójogának ügyét. Milyen megfontolások motiválhatják a Fideszt, ha kidolgozza az új szisztéma részleteit?
Gyurcsány Ferenc a blogján arról ír, hogy a Fidesz "disznóságát a parlamentben nem lehet megfékezni".
Lázár János, a Fidesz politikusa ma olyan mondatokat mondott, amelyek tökéletesen alkalmasak lennének a politikai cinizmus fogalmának demonstrálására - írja Török Gábor a blogján.
A választásoknak vége, a Fidesz-KDNP tarolt, a legközelebbi megméretés négy év múlva lesz. Ez éppen elég idő arra, hogy a semmiből felépüljön egy új párt. A kérdés csak az, lenne-e értelme éppen most pártalapításba fogni. Van-e rá igény, és hol van az a "piaci rés", ahol egy új formáció labdába rúghatna?
Válságadók, nyugdíjpénztárak, adóváltozások - a szimbolikus politika dominanciája után most már benne vagyunk a pénztárcákat is érintő ügyekben. A következő időszak legnagyobb politikai kérdése az egykulcsos adó választói fogadtatása lehet - írja Török Gábor politológus.
A választók többségének tetszik a Fidesz lendületes kormányzása. De vajon így is fog maradni?
"Ha ők így, akkor mi is így" - ne csodálkozzunk, ha a megsarcolt cégek pontosan úgy fognak viselkedni az állammal és a fogyasztókkal szemben, ahogy az állam most velük. Ennek senki nem fog örülni - olvasható a Véleményvezér blogon.
Sokak szerint leginkább egy zseniális bűvész trükkjeihez hasonítható, ahogyan a kormány újabb és újabb mutatványokkal egyensúlyoz a hőn áhított hiánycél felé - olvasható az El Mondo blogon.
A kormányfő megtalálta a helyes kifejezést a beszédében: igen, ami most zajlik a magyar politikában, az nem más, mint egy korábban soha nem látott kísérlet. Két eséllyel - írja Török Gábor politológus.
Ahogyan egyre több és több pontot tudunk meg a második Orbán-kormány terveiről, úgy egyre nagyobb számban vannak azok, akik csalódottságuknak adnak hangot? De kik azok, akik csalódtak a Fideszben?
Az olaszországi focihuligán rendbontás főkolomposa, Ivan Bogdanov - ragadványneve: "Coi" a Crvena Zvezda "Ultra bojs" szurkolói csapatának tagja.
Lelki útravalót adott, és megáldotta a szegedi Fidesz-KDNP frakció tagjait a dómban az alakuló közgyűlés előtt Kondé Lajos plébános - írja a delmagyar.hu.
Húsz év óta először nincs ilyen személy. Schiffer, Mesterházy és Vona alkalmatlan. Esetleg Botka László, Gyurcsány Ferenc vagy Morvai Krisztina?
A politika bulvárosodásának egyik állomása, hogy szereplői mellett egyre gyakrabban tűnnek fel ismert személyiségek, celebek. Persze országonként változik ennek mikéntje: hazánkban a pártok melletti kampányolás jellemző - olvasható a Politka 2.0 blogon.
Soha többé nem kíván visszatérni a politikai életbe az irodalmi Nobel-díj idei kitüntetettje, a perui Mario Vargas Llosa.