Japán: elkerülnének egy újabb robbanást
Egy újabb feladatnak kellett nekilátniuk szerda éjjel a Tepco szakembereinek: nitrogént fecskendezni az 1. reaktor konténmenttartályába, egy újabb hidrogénrobbanás megelőzésére.
Egy újabb feladatnak kellett nekilátniuk szerda éjjel a Tepco szakembereinek: nitrogént fecskendezni az 1. reaktor konténmenttartályába, egy újabb hidrogénrobbanás megelőzésére.
A japán hírügynökség információi szerint akár ezer holttest is lehet az erőmű körül kialakított húsz kilométeres evakuációs zónában.
Az atomreaktorok biztonságát felügyelő japán bizottság szerint a kormánynak meg kell vizsgálnia a fukusimai egyes számú atomerőmű (Daiicsi) körüli kitelepítési zóna kiterjesztésének kérdését.
Vasárnap a Tokyo Electric Power (TEPCO) először azt jelentette be, hogy a kettes reaktor turbinaházában a normál sugárzás tízmilliószorosát mérték. A cég később korrigált és két nullával kevesebbet, százezerszeres értéket közölt.
Feltehetően a robbanások következtében megsérültek a pihentető medencékben lévő nukleáris üzemanyagkazetták, és így a tengervízzel együtt radioaktív anyag is kikerülhet a medence, illetve a hűtőrendszer sérülésein keresztül a tengerbe.
A TEPCO a tokiói áramszolgáltató is, közlése szerint a japán kormány által meghatározott határérték 126,7-szerese volt a radiokativ jód mennyisége a tengervízben, míg a radioaktív cézium szintje 24,8-szorosa volt a megengedett értéknek.
Határértéken túli radioaktív sugárzás ért hat munkást a földrengésben és cunamiban megsérült Fukusima atomerőműben.
Szokatlanul nagy arányban észleltek xenon gázt a levegőben Dél-Korea északi határán pár nappal azután, hogy Észak-Korea bejelentette, hogy áttörést ért el az atomkutatásban.
Huszonhárom tonna ukrajnai eredetű, Magyarországon át érkezett radioaktív pelletet foglaltak le Triesztben.
Egy Kunszentmárton határában álló hajdani szőrmegyár sugárszennyezettségének vizsgálata mellett döntött a helyi védelmi bizottság egy tévériport nyomán – közölte hétfőn az MTI-vel a Jász-Nagykun-Szolnok megyei város polgármestere.
Az egyik német autógyártó radioaktív hőfogókat alkalmaz jövőbeni modelljeiben, amitől azt remélik, hogy csökken az autó üzemanyagigénye és szén-dioxid-kibocsátása.