Rakétákat és újabb török drónokat kap Ukrajna
Stingerekről, Javelinekről és Bayraktar drónokról beszélt az ukrán védelmi miniszter.
Stingerekről, Javelinekről és Bayraktar drónokról beszélt az ukrán védelmi miniszter.
A téren található kormányzati intézmények lehettek a csapás célpontjai.
A számítások szerint március 4-én fog a Holdba csapódni az a rakéta, amely irányíthatatlanul száll a világűrben.
Ha a Copenhagen Suborbitals sikerrel jár, úgy Dánia lesz a negyedik nemzet, amely embert juttatott a világűrbe. Az amatőr csoportnak azonban nincsenek dollármilliói, sem pedig fejlett technológiai eszközei. De legalább kitartók.
Az orosz közmédia attól tart, hogy az ukrán hadsereg támadást indíthat Oroszország ellen. Ezt egy felrobbant lövedék képével támasztják alá.
Az Egyesült Államok hajlandó lenne megegyezni Oroszországgal az európai rakétatelepítések ügyében, amennyiben a Kreml visszafogja magát az ukrán kérdésben.
A rakéta egy időjárási műholdat segített pályára állítani, ám visszahozni már nem tudták. Hét éve „száguldozik” az űrben, de ennek rövidesen vége.
Csehország azt tervezi, hogy az ukrán nehéztüzérség számára fog lőszert szállítani, Kanada pedig 120 millió kanadai dollár kölcsönt ad Kijevnek.
Idén már a harmadik rakétáját lőtte Észak-Korea a tengerbe. Azt állítja Phenjan, hogy hiperszonikus rakétákkal végeztek kísérletet.
Az Angara-A5 nevű nehézrakéta Perszej fokozata tért vissza, űrszemétként. A szerkezet karácsony után, december 27-én indult útnak.
Egy újabb ballisztikus rakétáról lehet szó.
Az IRIS-T rakátékat vesz a Honvédség, az eddig használt Sidewindereket váltják le vele.
Szputnyik-pillanatnak érzik az USA-ban a kínai rakétakísérletet: hasonló váratlan technikai fölénynek, mint az első szovjet műholdat.
Ha igaz, amiről a nemzetközi sajtó ír, úgy Észak-Korea a nyolcadik olyan ország a világon, amelyik rendelkezik az ehhez szükséges technológiával.
Nem tudni, hogy a ballisztikus rakéta milyen messzire repült. Kim Dzsong Un korábban arról beszélt, hogy Észak-Korea „legyőzhetetlen” hadsereget állít fel.
Az év eleje óta öt rakétakísérletet hajtott végre az ország.
Az USV Ranger az amerikai védelmi minisztérium egyik katonai célokra is bevethető hajója. Ez azonban teljesen autonóm, így a bevetés nem kockáztat emberéletet.
Dél-Korea a kommunikációs csatornák helyreállítására szólította fel vasárnap Észak-Koreát.
Az ENSZ mellett az Észak-Koreával szomszédos országokat is aggasztja a fegyver, amit Phenjan nemrég sikeresen tesztelt.
Phenjan a hétvégén nagy hatótávolságú manőverező robotrepülőgépeket is tesztelt.