Ingyenessé válik a Google leghasznosabb funkciója, megmutatja, a hackereknél vannak-e az adatai
A Google eddig csak a fizetős ügyfeleinek engedte használni az Önről szóló találatok nevű funkciót, ez azonban július végével megváltozik.
A Google eddig csak a fizetős ügyfeleinek engedte használni az Önről szóló találatok nevű funkciót, ez azonban július végével megváltozik.
Hatalmas mennyiségű adat került illetéktelen kezekbe az Egyesült Államokban. Az AT&T telekommunikációs szolgáltató már vizsgálja az esetet.
2021 óta működött a Nemesis nevű sötétwebes piactér, melyre most lecsaptak a hatóságok – drog, illegálisan szerzett adatok és sok más is volt a felület kínálatában.
Rengeteg felhasználói fiókot tudtak feltörni egy kiberbűnbanda tagjai Ukrajnában, ám a hatóságok lecsaptak rájuk, és mivel az országban egy ideje minden arról szól, vizsgálják az esetleges orosz kötődést is.
Két hacker is azt állítja, hogy behatolt a Sony rendszereibe, és elloptak onnan számos adatot – egyikük ezért igen komoly, 919 millió forintnak megfelelő összeget szeretne kapni egy illegális piactéren.
Idehaza az elmúlt év végéig minden hetedik ember rendőr volt azok közül, akik bűncselekményt elkövetve teljesítményfokozó szerrel éltek vissza. Ahogy ezeket, úgy a kábítószert is gyakran a netről, azon belül is a dark webről rendelik meg a fogyasztók és a kiskereskedők, akik kegyeiért az egymással örökös háborúban álló piacterek versenyeznek. A jelentősebb magyar drogkereskedők viszont egyelőre elkerülik a netet.
Gyakorlatilag ingyen kínálják idén másodjára is a Duolingo szolgáltatásból kinyert felhasználói adatokat. 2,6 millió Duolingo-felhasználó adata került fel egy csomagban egy hackerfórumra.
Számos illegális tevékenységben, például betéti- és hitelkártyaadatok ellopásában is segítheti a kiberbűnözőket egy új chatbot, ami a napokban tűnt fel a sötét weben.
Különféle támadások végrehajtásában segédkezhet a WormGPT nevű új, mesterségesintelligencia-alapú eszköz, amit a készítői „a jól ismert ChatGPT legnagyobb ellenségének” tartanak. Az ilyen eszközök veszélyeire már az Europol is figyelmeztet.
A dark web jobb megértésében és a bűnüldözésben is segíthet a DarkBERT nevű új nyelvi modell, amit dél-koreai kutatók hoztak létre.
Jelezni fogja a veszélyt és tanácsokkal fog szolgálni a Gmail, ha kiszivárgott az e-mail-címünk, és fontos, hogy cselekedjünk – de a Drive és a Térképek is kap újdonságokat.
A fegyverektől a kábítószereken át a tiltott pornográf felvételekig minden megtalálható a sötét weben, ahol a legnépszerűbb árucikket a személyes adatok jelentik. Hogyan jutnak mindehhez hozzá a hackerek? És hogyan működnek a legsötétebb online piacterek?
Az eddiginél nagyobb biztonságban netezhetnek mostantól azok, akik nem sajnálták a pénzt a Google One előfizetésre. A keresőóriás ugyanis kiterjesztette VPN szolgáltatását.
Az elmúlt időszak egyik legizgalmasabb tech-témája, az OpenAI meglepően nagy tudású mesterséges intelligenciája, a ChatGPT volt. Nem is annyira meglepő, hogy a net rosszindulatú szereplői már azon agyalnak, hogyan lehetne alantasabb célokra is bevetni.
Az Europol 20 ország – köztük Magyarország – bevonásával igyekezett felderíteni azokat a weboldalakat és platforomokat, ahol az embercsempészek és emberkereskedők az áldozataikat igyekeznek becserkészni.
Az interneten fellelhető tartalmak nagyjából egy tizedéhez férnek csupán hozzá az olyan hagyományos keresők, mint a Google vagy a Bing, míg a maradék 90 százalék rejtett.