Mint a portál felidézi: a cég hetek óta állította, hogy a hatalmas adatbázis nem tőlük szivárgott ki. Azt továbbra is állítják, hogy nincs jele a rendszereikbe történő behatolásnak, de azt megerősítették, hogy volt és jelenlegi ügyfelek adatairól van szó.
„Az előzetes elemzésünk alapján az adatkészlet 2019-esnek vagy korábbinak tűnik, és nagyjából 7,6 millió jelenlegi, valamint 65,4 millió korábbi AT&T felhasználót érint” – fejtette ki a cég. A Bleeping Computer saját vizsgálata is arra utal, hogy az adatok a cég rendszereiből szivároghattak ki.
Sokan lehetnek nagy bajban egy elképesztő mértékű adatbázis kiszivárgása miatt, amelynek a mérete meghaladja a 12 TB-ot. A jelek szerint magyar, .hu domaint használó oldalakról is kerültek ki adatok, de a nagyobb platformok és szolgáltatások közül is sok az érintett.
A felhasználói fiókok védelmét biztosító jelkódokat is megszerezték a támadók, így a szolgáltató visszaállította azokat – mindenkinek újat kell beállítania.
Az adatok (címek, társadalombiztosítási számok, jelkódok) egy darkwebes, illegális piactéren tűntek fel. Az ügyfelek a Have I Been Pwned oldalán is ellenőrizhetik, hogy érintettek-e az incidensben.
Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.