Több millió utas karácsonyát tehetik tönkre a brit közlekedési sztrájkok
A magas megélhetési költségek miatt szánták el magukat a tiltakozásra a vasúton és a reptereken dolgozók.
A magas megélhetési költségek miatt szánták el magukat a tiltakozásra a vasúton és a reptereken dolgozók.
Már csaknem két éve lejárt a munkaszerződésük, azóta próbálnak megegyezni a munkafeltételeikről, de nem jártak sikerrel.
Sokak családi ünnepe eshet kútba a munkabeszüntetés miatt.
Több ellenzéki képviselő szerint is alkotmányellenes, ahogyan a sztrájkjogot korlátozta a kormány. Az Alkotmánybíróság most úgy döntött: nem az.
Noha több iskolában csütörtökre szerveznek ülősztrájkokat, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola diákjai már szerdán ezt a formáját választották a tiltakozásnak. A diákok délután a Belügyminisztérium elé vonulnak virrasztani.
Általános iskolákban és gimnáziumokban is sztrájkolni kezdenek, egyre több helyen hirdetnek legalább részleges munkabeszüntetést.
A Piarista Gimnázium pedagógusai egy Katekizmusból vett idézettel buzdítják kollégáikat arra, hogy csatlakozzanak a csütörtöki munkabeszüntetéshez.
A 12 nagy vasutas szakszervezet közül négy utasította el korábban azt a megállapodást, amit most törvénybe iktatnak.
Nagyon gyorsan meg kellene állapodni, hogy elkerüljék a sztrájkot az osztrák vasúton.
Írországban elutasították a dolgozók a 7 százalékos fizetésemelést az infláció miatt.
Pénteken még az intézmény előtt követelte a CÖF Brüsszeltől a pedagógusok bérrendezését.
A szegedi pedagógusok fogadalmukhoz híven folytatták, átvonultak a városon, majd rendhagyó órán vették sorra, hogy miért áll egy helyben az oktatás ügye. Pénteken tizenhét intézményben sztrájkolnak majd.
November 16. és 22. között országszerte rengeteg tanár fogja megtagadni a munkát, hozzájuk csatlakoztak a Radnótisok is.
„Mi sem akarunk csendben maradni, és még évekig, évtizedekig úgy tenni, mintha jól működne az oktatás! A csend nem rend!” – írták Klebelsberg Kuno Általános Iskola és Gimnázium tanárai.
„Mi sem akarunk csendben maradni, és még évekig, évtizedekig úgy tenni, mintha jól működne az oktatás!” – írták az iskola pedagógusai.
Inflációkövető bérezésért küzdenek a szakszervezetek.
A tanárokéhoz hasonló egységes tiltakozástól más szakmák esetében egyelőre nem kell tartania a kormánynak, a felhalmozódott feszültségek azonban a közszféra számos területén gyúanyagot szolgáltatnak az elégedetlenség kifejezéséhez.
Ha nem vezetnek eredményre a bértárgyalások, akár egész napos munkabeszüntetésre lehet számítani.
A Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet szerint nemcsak az ő tagjaik sztrájkolnak, a legnagyobb érdekképviselet tagjai is jelezték több megyéből, hogy nem veszik fel a munkát.
Orbán Zalaegerszegen elhallgatta az oktatás kérdését, Budapesten több tízezren szeretnék elérni, hogy ne merüljön feledésbe a téma. Videóriportunk az október 23-i eseményekről.