Mindössze négy szakember távozik a kórházból, ketten közülük eddig részállásban voltak. Előzőleg egy levélben panaszolták be a szülészetet amiatt, mert a szülésznők szülészfelkészítés és tanácsadás címen tettek szert jövedelemre.
Rendőrségi tanúkihallgatás, felmondások, a fogadott szülésznői rendszer eltörlése – az elmúlt hetekben sorozatban érkeznek a meglepő hírek Magyarország egyik legnevesebb szülész-nőgyógyászati osztályáról, a Szent Imre kórházból. A történtek hátterében azonban nem feltétlenül az intézmény belső ügyeit, hanem az egész magyarországi szülészeti ellátás hibáit kell keresni. Amíg ugyanis a kórházak között ilyen óriásiak lesznek a különbségek, addig a szülő nők is mindent meg fognak tenni, hogy traumától és felesleges beavatkozásoktól mentesen hozhassák világra gyermeküket.
Sürgős beavatkozást igényelne a szülészetek problémáinak rendezése, ám a döntéshozók inkább kényszerítő intézkedésekről ötletelnek. A gyerekvállalásra buzdító kormány a családokat bünteti. A kismamákkal szolidáris szülésznők közül sokan felmondanak.
A polgármester szerdán délelőtt posztolt egy öt nappal korábbi cikkel kapcsolatban, és azt mondta, nem igaz, hogy csak bizonyos napokon lehet szülni a szolnoki Hetényi-kórházban, ezt csak a baloldal és a baloldali sajtó terjeszti. A posztja alatt kommentelő nők saját élményeikről számoltak be.
A sztár hatalmas elérésű oldalán egy napig a folyamatos bombázás alatt álló város újszülötteinek és a munkát életük kockáztatása árán is folytató orvosok sorsát lehetett követni.
Zúgnak a légvédelmi szirénák, miközben vonulnak le a még szülés előtt álló és újdonsült kismamák az óvóhelyre, amelyet az egyik szülészeti klinika alagsorában alakítottak ki Kijevben. Az alkalmi szülészet mindenre fel van készítve, ami a normál üzemmódhoz kell. A Deutsche Welle helyszíni riportja.