Folytatja az éhségsztrájkot Maja T. a börtönben
A családja úgy gondolja, hogy cserben hagyta őket a német állam.
A családja úgy gondolja, hogy cserben hagyta őket a német állam.
Már Orbán Viktor és Giorgia Meloni olasz miniszterelnök közötti tárgyaláson is terítékre került annak az olasz nőnek az ügye, akit azzal vádolnak, hogy társaival tavaly februárban Budapesten embereket vertek meg az utcán. Az Ilaria Salis és társai elleni eljárás tocsog a politikától: az antifák eleve politikai okok miatt támadtak meg embereket, a kormány pedig kezdetben politikai okokból mosta össze a támadókat a „nemzetközi baloldallal”. Most az olasz kormány veri a tamtamot, és kéri számon a magyar kormányon Salis fogva tartásának szerinte embertelen körülményeit, amiben az olasz média láttat politikai motivációt. De vajon mennyiben Salis-specifikus ez az ügy? Tényleg neki szól a „lábbilincs”, vagy ez másoknak is jár? Mi állhat az olasz reakciók hátterében, és számít-e bármit is, ha az olasz antifa érdekében már a legfelsőbb szinten jártak el? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre próbáltunk válaszokat keresni.
Tényleg diplomáciai szintre jutott a lábbilincsben elővezetett olasz szélsőbaloldali aktivista ügye, berendelték a római magyar nagykövetet és már Szijjártó Péterrel is beszélt Antonio Tajani olasz külügyminiszter. A nő apja már tavaly ősz óta próbálja felhívni a figyelmet a magyar börtönviszonyokra, amilyenek között lánya raboskodik.
Elkezdődött a tavaly februári antifasiszta támadások vádlottjainak pere. Mindannyian külföldiek, azért utaztak Budapestre, hogy szélsőjobboldalinak gondolt emberekre támadjanak. Az elsőrendű vádlottra az ügyészség 11, míg két társára három és fél év börtönt kért, ebből a másodrendű hármat meg is kapott. Míg a másodrendű vádlott mindent beismert, a harmadrendű azt is tagadja, hogy része lenne a bűnszervezetnek.
Bár Orbán Viktort számon kérte Toroczkai László, hogy “békepárti” politikusként miért nem akar tűzszünetet Izraelben, a szélsőjobboldalon is enyhe fordulat áll be, aminek az egyik jele, hogy a közel-keleti eseményekkel kapcsolatban semleges állásponton van a Mi Hazánk. Ez a változás a nyugat-európai szélsőjobboldalon is érzékelhető, miközben a radikális jobb és a radikális baloldal mintha éppen helyett cserélne. A Fidesznek azonban elemi érdeke, hogy legyen egy nála radikálisabb nézeteket valló párt, persze csak ellenzéki szerepben.
Kocsis Máté a szélsőbaloldali erőszakkal szemben sürgetett szigorítást, a szélsőjobboldalról nem ejtett szót.
Egy német nőt keresnek a hatóságok.
Mi számít közösség tagja elleni erőszaknak? Ha antifasiszták azt gondolják kiszemelt áldozatukról, hogy neonácik? Az már nem, ha neonácik gondolják azt az áldozataikról, hogy antifasiszták? Kell, hogy azok legyenek, hogy a tényállás megalapozott legyen? A politikai szélsőséghez tartozás egyben védett közösséget is jelent? Egy neonáci védekezhet majd a bíróság előtt azzal, hogy kiszemelt roma áldozatát azért verte meg, mert antifasisztának vélte, hátha így elkerülheti a közösség tagja elleni erőszak vádját? Erről kérdeztünk jogvédő szervezeteket.
A 60 év körüli férfi egy embert halálra gázolt a Földnélküli Munkások Mozgalma tüntetői közül.
A videóban hosszan kergetnek egy férfit, akit végül megrugdosnak és botokkal ütlegelnek.
Egy deklaráltan szocdem párt vezető arca nyitna a szélsőbal felé. Nézzük akkor meg, melyek lennének ezek a "színvonalas ideológiai műhelyek".
Berlinben és Hamburgban is erőszakos incidensekbe torkollott szerda este a német szélsőbaloldali tüntetők úgynevezett forradalmi május 1-jei felvonulása.