Nem állnak le, újabb hajtóvadászat indult Törökországban a 2016-os puccskísérlet miatt
Most főleg katonákat keresnek, akikről úgy vélik, kapcsolatban álltak azzal a nemzetközi hálózattal, amely megpróbálta átvenni a hatalmat 2016 nyarán.
Most főleg katonákat keresnek, akikről úgy vélik, kapcsolatban álltak azzal a nemzetközi hálózattal, amely megpróbálta átvenni a hatalmat 2016 nyarán.
Az intézkedést először három hónapra rendelték el, de eddig minden alkalommal, összesen hétszer, újabb három hónapra meghosszabbították.
A légierő egyik volt dandártábornokát és 30 pilótáját is azzal vádolják, hogy közük volt a 2016-os puccskísérlethez. A feltételezett gülenisták elleni hatósági fellépés Törökországban két évvel a puccskísérlet után is szakadatlan, az előállítások mindennaposak.
Több mint száz ember kezén kattant bilincs, de csak egy részük dolgozott a cégnél, a többiek csupán a társaság nyilvántartásában szerepeltek.
A kormánykritikus lap könyvelőjét is azzal vádolják, hogy szándékosan letöltött egy titkosított üzenetküldő programot, amelyet állítólag a tavalyi puccskísérlet szervezői használtak.
Titkosított üzenetküldőt használtak – ez is elég gyanú.
Erdogan még mindig fejeket tépne le megtorlásul.
A Zamant már négy hónappal a török puccs előtt állami gyámság alá helyezték, később pedig be is zárták arra hivatkozva, hogy az újság feltehetően Fethullah Gülen nemzetközi hálózatának a szócsöve. Most a puccskísérlet állítólagos kiterveléséért kell felelniük.
A török kormány állításaival ellentétben nem az amerikai száműzetésben élő Fethullah Gülen hitszónok állt a tavaly júliusi törökországi puccskísérlet mögött, a tisztogatásokat pedig már jóval a történtek előtt eltervezte az ankarai vezetés - áll az Európai Unió hírszerzési elemző központjának (INTCEN) jelentésében, amely szerdán kiszivárgott a sajtóban.