Alcaraz olyat ütött, amitől minden néző szája tátva maradt
Djokovictól kikapott ugyan, de a világelső így is emlékezeteset alakított a Roland Garroson.
Djokovictól kikapott ugyan, de a világelső így is emlékezeteset alakított a Roland Garroson.
Kato Miju és Aldila Sutjiadi 16. helyen kiemelt duóját léptették le, miután egyikük véletlenül eltalált egy labdaszedőt.
A párizsi Roland Garros tenisztornán Novak Djokovic egy különös tapasszal jelent meg a mellkasán. Elindultak a találgatások, hogy mi lehetett a tapasz, mire a velencei gyártó bejelentette, hogy a gombszerű kütyü tőlük származik, és gyakorlatilag minden bajt is orvosolni lehet vele.
Egy nappal a születésnapja előtt esett át az operáción.
Babos korábban 2019-ben és 2020-ban is megnyerte a Roland Garrost párosban.
A Grand Slam szabálykönyve nem tartalmaz kitételt politikai semlegességről, így a teniszező nem számít büntetésre.
A második fordulóban búcsúzott a magyar teniszező a Roland Garrostól.
A teniszező korábban azt írta egy tévékamerára, hogy „Koszovó Szerbia szíve, állítsátok meg az erőszakot”.
A magyar játékos korábban szettet már képes volt nyerni a szerb klasszis ellen, de az eddigi négy meccsükön végül mindig alulmaradt.
A férfiaknál Alcaraz áll az élen, Djokovic a harmadik helyen.
"Quiet, please", azaz "Csöndet kérek" - ez a teniszmeccsek egyik ikonikus mondata, amellyel a székbíró a sportág eleganciájához hűen szokta jelezni a közönségnek a labdamenetek között, hogy ne zavarják a játékosokat. De mi a helyzet akkor, ha nem a lelátó morajlik, hanem maguk a játékosok üvöltenek? A tenisznek, főleg a női játéknak van egy olyan megítélése, hogy egyre hangosabban nyögő játékosok játsszák, és ez nem mindenkinek tetszik, a trend kritikája pedig nem pusztán a hagyománytiszteletről szól. Pedig van oka a nyögéseknek is.
Ugyanettől a kínai játékostól kapott ki az Australian Openen is.
A magyar teniszező a lyoni tenisztornán akadt ki, rá is kellett szólni.
Biztossá vált, hogy a fiatal magyar játékos főtáblás lesz a július 3-án rajtoló wimbledoni Grand Slam-tornán, de előtte a Roland Garros selejtezőjében ausztrál ellenfél ellen kezd.
Anna Ermakova főleg azért vett részt a Strictly Come Dancing című műsorban, hogy szüleitől független, önálló identitást alakítson ki.
A 37 éves teniszező még nem épült fel januári sérüléséből.
Iga Swiateknek végül fel kellett adnia a küzdelmet, de nem ezért.
Az elmúlt évek legnagyobb szenzációjaként írnak a sportlapok arról, hogy a világranglistán 135. helyezett Marozsán Fábián legyőzte a világelső Carlos Alcarazt a római tenisztornán. Közéleti podcastunk legfrissebb epizódjában telefonon értük el a magyar teniszezőt, aki elmesélte, hogyan érte el élete legnagyobb sikerét egy kudarcos időszak után, hogyan kezeli a hirtelen jött hírnevet, és milyen eredményt tűzött ki célként a Roland Garrosra.
A 23 éves magyar teniszező bombameglepetést okozva megverte Carlos Alcarazt, és bejutott a római ATP 1000-es tenisztorna legjobb 16-ja közé. A legjobb nyolc közé jutásért a horvát Borna Coriccsal mérkőzött, aki három szettben győzött.
A világ minden táján azt találgatják most, hogy ki ez a bombameglepetést okozó magyar fiú. Mi a teniszező utazóedzőjét, Pataki Márkot is megkérdeztük, mit lehet tudni a topjátékos Carlos Alcaraz legyőzőjéről, Marozsán Fábiánról.