Sírva fakadt a fejen talált labdaszedő, leléptették a párost a Roland Garroson

Kato Miju és Aldila Sutjiadi 16. helyen kiemelt duóját léptették le, miután egyikük véletlenül eltalált egy labdaszedőt.

  • hvg.hu hvg.hu
Sírva fakadt a fejen talált labdaszedő, leléptették a párost a Roland Garroson

Véletlenül fejen találta a japán-indonéz női páros egyike a vasárnapi Roland Garros francia nyílt teniszmeccs egyik labdaszedőjét, mire a lány sírva fakadt, a párost pedig kizárták a versenyből.

Kato Miju és Aldila Sutjiadi 16. helyen kiemelt duója a nyolcaddöntőben 6:7, 3:1-re állt a cseh Marie Bouzkova és spanyol Sara Sorribes Tormo ellen, amikor a japán Kato egy gém végén átütötte a labdát a túloldalra - mivel az ellenfél adogatása következett -, és eltalált egy labdaszedő lányt, aki időben elfordult, és a sapkás fejét hátulról ütötte meg a labda.

A "tettes" rögtön átment elnézést kérni, de nem tudta megvigasztalni a zokogó lányt. A mérkőzésvezető először figyelmeztetésben részesítette az ázsiai párost, ám miután Bouzkováék jelezték neki, hogy a labdaszedő továbbra is sír, odahívta felettesét, majd rövid tanácskozás után bejelentette, hogy kizárja a japán-indonéz kettőst. A leléptetett páros hitetlenkedve fogadta az ítéletet, a közönség pedig hangos nemtetszését fejezte ki, miközben a játékosok levonultak a pályáról.

Hasonló eset történt 2020-ban a US Open nyolcaddöntőjében, amikor Novak Djokovics Pablo Carreno Busta elleni elvesztett játéka után elütött labdája eltalálta a vonalbírót, és pár perces vita és szabadkozás után végül leléptették a szerb játékost.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.