Irán volt elnöke is kiállt a tüntetők mellett
Mohammad Khatami szerint az iráni hatóságoknak figyelembe kellene vennie a tüntetők követeléseit.
Mohammad Khatami szerint az iráni hatóságoknak figyelembe kellene vennie a tüntetők követeléseit.
Írországban elutasították a dolgozók a 7 százalékos fizetésemelést az infláció miatt.
A munkások a biztonsági őrökkel is összecsaptak.
Demonstrációt és flashmobot tartottak a szociális szervezeteknél dolgozók a Kossuth téren akkor, amikor az Országgyűlés megszavazta a szociális törvény módosítását.
Hazájukban hónapok óta tüntetések zajlanak, az iráni kezdőcsapat nem énekelte el a himnuszt Katarban.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) sok diákja elhatárolódott Vidnyánszky Attila azon kijelentéseitől, amelyeket az iskolát fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke tett november 15-én a Belvárosi Polgári Szalon vendégeként. Vidnyánszky egyebek mellett arról beszélt, hogy át kell hangolni az SZFE diákjait és az onnan kikerülők más gerincet fognak képviselni.
Az Animal Rebellion nevű környezetvédő csoport tagjai „megszállták” az ismert brit séf, Gordon Ramsay Michelin-csillagos londoni éttermét, és a magukkal hozott „étlapokkal” megmutatták a valódi vendégeknek, mekkora környezeti terhet jelentenek az általuk fogyasztott húsételek. Az étterem tiszteletlennek nevezte a tiltakozókat.
A közoktatás problémáira akarják felhívni a figyelmet. Az iskola 25 tanára a héten minden nap megtagadja a munka felvételét az első két tanítási órában.
A közoktatás tarthatatlan állapotára hívják fel a figyelmet a Tanárballagás nevű keddi demonstráció szervezői.
A legfelsőbb bíróság utasította a rendőrséget, hogy számolják fel az úttorlaszokat.
A hvg.hu munkatársai végig követték a tanárok jogaiért és az oktatás lezüllesztése ellen tüntető több tízezer ember vonulását, illetve a Műegyetemnél lezajlott rendezvényt. Ha lemaradt volna az eseményekről, vagy csak szeretné visszanézni az október 23-án délután történteket, itt megteheti.
Huszonnégy szegedi, hódmezővásárhelyi, bordányi, domaszéki és szentesi iskolából eddig összesen 663 pedagógus írt alá egy közös nyilatkozatot, miszerint elítélik a hatalom megfélemlítési módszereit és közösen sztrájkba lépnek, ha egyiküket kirúgják vagy máshogyan retorzió éri az oktatás jobbá tételéért való kiállása miatt. Csütörtökön élőláncot tartanak Szegeden, jövő héten pedig az országos sztrájkhoz is csatlakoznak az aláírók.
Több vidéki kollégium lakói és szüleik is felháborodtak azon, hogy a szeptemberben bejelentett takarékossági intézkedéseknek várhatóan ők isszák majd meg a levét.
Új módszerrel, azonnali munkabeszüntetéssel válaszolnak a tanárok a tankerületek részéről érkező retorziókra mostantól. A tanárok azóta jelezték, nem 200-an, hanem már 300-an hajlandóak erre.
A BBC perzsa kiadása szerint Elnaz Rekabi bejelentkezése olyan, mintha kényszer hatására született volna.
A tiltakozásoknak eredménye nem lesz, annyi hasznuk van, hogy felébresztik a társadalmi szolidaritást – derült ki a székesfehérvári Teleki Blanka Gimnáziumnál.
Az oktatók nyilatkozatukban jelezték azt is, hogy a hallgatóik „hosszú távú érdekeiket is szem előtt tartva cselekszenek”.
Már csütörtökön elkezdődnek a pedagógusok melletti kiállások, tüntetések, flashmobok sora és még a szombati munkanapon is lesz példa megmozdulásra. A Szülői Hang összeszedte, mi várható.
Annie Ernaux aláírása is hitelesít egy felhívást, amely arra buzdít, minél többen csatlakozzanak egy Emmanuel Macron elleni tiltakozáshoz.
A tanár-diák tüntetéseken összegyűlt tömeg egyelőre nem akar kormányt váltani, de a hatalom célja, hogy idáig ne is jussanak el. Egy, a mostanihoz hasonló tiltakozáshullámra a kormányzat háromféle válaszreakciót adhat. És már látszik, melyiket választotta az Orbán-kabinet: a megtorlást. Ennek érdekében pedig bevetik a "rendember" Pintér Sándort, valamint a megfélemlítés széles eszköztárát is.