Egy májjal két ember életét mentették meg a Semmelweis Egyetemen
Ilyen korábban Magyarországon nem történt.
Ilyen korábban Magyarországon nem történt.
Amerikai sebészek sikerrel hajtották végre egy teljes szemgolyó beültetését, amire korábban még nem volt példa.
Amerikai kutatók génmódosított törpemalacok veséjét ültették be majmokba, hogy kiderüljön, működőképes lehet-e a xenotranszplantáció, azaz az eltérő fajok közötti szervátültetés. A most elért eredményük világviszonylatban is egyedülálló.
A Marylandi Egyetem orvosai szerint fél-egy éven belül meghalt volna az az 58 éves férfi, aki most egy genetikailag módosított sertésszívnek köszönhetően kapott új esélyt az életre.
Az amerikai Revivicor olyan génmódosított sertést tenyésztett ki, amelynek veséje úgy funkcionál az emberben, mintha a saját szerve dolgozna. A eredmény igen biztató.
Várandós az az alabamai nő, aki hónapokkal ezelőtt méhátültetésen esett át. Liz Goldman egy ritka betegségben szenved: nem alakult ki a méhe.
Eredetileg csak szívátültetést kellett volna végrehajtani Adriana Rodriguezen, ám az orvosok szerint donormáj nélkül a szervezte nem tudta volna életben tartani az új szervet.
Mostanáig már kilenc magyar májdaganatos betegnél alkalmazták az új, izotópos eljárást Magyarországon, ami csökkentheti a daganat méretét, miközben új májra várnak.
Tavaly – az első hazai szervátültetés 60. jubileumi évében – 369 szervátültetést végeztek Magyarországon a négy egyetemi városban működő hét szervtranszplantációs központban; 313 esetben elhunyt donorból és 56 esetben élő donorból eltávolított szervvel – derül ki az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) Transzplantációs Igazgatóságának hétfői adatközléséből.
Féléves előkészítés után vállalhatta a terhességet, a kisfiú teljesen egészséges, édesanyjával már el is hagyhatták a kórházat.
A szakemberek szerint az emberi máj nemcsak a gazdaszervezetet képes túlélni, de tovább is élhet, mint egy átlagos ember.
Töltőn felejtette a telefonját, ezért nem vette észre a hívást.
A mesterséges embriók nem életképesek, ellenben rengeteg olyan sejt van bennük, amelyekből kifejlődnek a szervek.
A cambridge-i tudósok egy enzim segítségével vonták ki a beültetésre váró vesében lévő anyagokat.
A New York-i sebészek a genetikailag módosított szervet két olyan emberbe ültették be, akiket már csak a gépek tartottak életben.
Egy svájci orvoscsoport sikeresen ültetett át egy donormájat, amelyet egy speciális gép segítségével három napon át melegen és életben tartottak a testen kívül.
Sikeres volt az úttörő kettős kéztranszplantációs műtét, amelyet egy 48 éves brit férfin végeztek el – jelentette a BBC.
A kutatók március óta vizsgálták, miért halt meg az a férfi, aki a világon először kapta meg egy sertés szívét.
A génmódosított sertések kitenyésztésével hamarabb lehetne új szívhez jutni – vélik legalábbis a projekt mögött álló kutatók, akik már két-három éven belül elvégeznék az első ilyen beavatkozást.
Néhány nappal a műtét után jól érzi magát az amerikai, akinek életét a világon először próbálták sertésből vett szívvel megmenteni.