Több index is pluszba került Nyugat-Európában
Bár meredek gyengüléssel kezdték a hetet a nyugat-európai tőzsdemutatók, a hétfői kereskedés első órájának végére már több index pluszban volt.
Bár meredek gyengüléssel kezdték a hetet a nyugat-európai tőzsdemutatók, a hétfői kereskedés első órájának végére már több index pluszban volt.
Tőzsdére viszi a spanyol kormány a szerencsejáték-szervező állami cég 30 százalékát. Az ügylet 7 milliárd euró körüli bevételt hozhat a súlyosan eladósodott államnak.
Továbbra is mélyrepülésben az OTP-részvények árfolyama: a kereskedés tegnapi időleges felfüggesztése ellenére sem kerülte el a 400 forintos gyengülést, és a részvény nem állt meg a 3000-res lélektani határnál. Ma tovább folytatódott az erőteljes gyengülés.
A Fotex és a Rába saját részvényt vásárolt csütörtökön a tőzsdén, miután néhány hete folyamatosan csökken az árfolyamuk.
Az európai tendenciával ellentétben több mint öt százalékkal estek a bankrészvények az athéni tőzsdén azoknak a híreknek a hatására, hogy a pénzügyminiszter egyik forgatókönyve szerint Görögország csődöt jelenthetne.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 145,13 pontos nyitás után tovább emelkedett pénteken délelőtt.
Egy órával a kereskedés kezdete után még mindig pluszban álltak a vezető nyugat-európai tőzsdemutatók, de a nyitáshoz képest jelentősen csökkent a nyereségük. A tőzsdemutatók csütörtökön 5 százalék körüli veszteséggel 26 havi mélyponton zártak.
Egy százalékot meghaladó erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek pénteken, miután csütörtökön 26 havi mélyponton zártak.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 145,13 pontos emelkedéssel, 15 297,67 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest 0,96 százalékkal erősödött.
Ázsiában veszteséggel nyitottak és csökkenéssel zártak, vagy a még nyitva tartó tőzsdék komoly mínuszban álltak pénteken a globális recesszió visszatérésétől való félelem miatt, követve a New York-i értéktőzsde előző napi három százalékot meghaladó veszteségeit.
Csütörtökön 148 ezer 941 darab OTP törzsrészvényt vásárolt részvényenként 3098 forint átlagáron - közölte a bank a tőzsde honlapján pénteken.
A csütörtöki részvényárfolyam-zuhanás a négy hónappal ezelőtt az állam által megvásárolt Mol-pakett értékét is alaposan megcsapolta - írja a Napi Gazdaság.
Az európai tőzsdéken emelkedés várható nyitáskor.
Ismét a recessziós időszakokra jellemző "bear market" állapotba került a globális részvénypiac, miután egyik fő összesített árfolyamindexét több mint 20 százalékkal legutóbbi csúcsértéke alá sodorta az utóbbi napok hatalmas tőzsdei eladási hulláma.
Veszteséggel nyitottak és zuhanórepülésbe váltottak az ázsiai tőzsdék péntek reggel a globális recesszió visszatérésétől való félelem miatt, követve a New York-i értéktőzsde előző napi mély veszteségeit. Tokióban ünnepnap miatt nincs kereskedés.
Több mint három százalékkal estek a New York-i értéktőzsde vezető mutatói csütörtökön; a gyengülést az amerikai gazdaság kilátásaival kapcsolatban megfogalmazott előző napi borúlátó Fed-vélemény, továbbá egy kínai, illetve euróövezeti adat okozta. A tőzsdemutatók lejtmenete negyedik napja tart.
Jelentős, 4 százaléknál nagyobb mínuszba kerültek csütörtök kora délután a legfontosabb nyugat-európai tőzsdeindexek. Közép-európai idő szerint nem sokkal fél 2 után a londoni FTSE-100 4,71 százalékos mínuszban 5.039,42 ponton, a frankfurti Xetra-DAX 4,34 százalékos csökkenéssel 5.198,11 ponton, míg a párizsi CAC-40 4,94 százalékos eséssel 2.790,71 ponton állt. A legnagyobb piaci értékű európai részvények FTSEurofirst 300 mutatója 26 havi mélypontra esett, kora délután 877,55 ponton állt.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 404,04 pontos nyitás után tovább csökkent csütörtökön délelőtt.
A nyitás után eltelt másfél órában tovább mélyült az európai tőzsdeindexek vesztesége csütörtökön.