Felrobbant egy orvosi raktár Mianmarban
Legalább tizenöt ember életét vesztette, további hatvan pedig megsérült, miután tűz ütött ki csütörtökre virradóra a volt mianmari főváros, Rangun (Yangon) egyik raktárépületében - közölték a hatóságok.
Legalább tizenöt ember életét vesztette, további hatvan pedig megsérült, miután tűz ütött ki csütörtökre virradóra a volt mianmari főváros, Rangun (Yangon) egyik raktárépületében - közölték a hatóságok.
Holtan találtak egy férfira egy szerda reggel kigyulladt házban Törökszentmiklóson - tudatta a Jász-Nagykun-Szolnok megyei katasztrófavédelem.
Leégett egy hetven négyzetméteres nyaraló Révfülöpön, a tűzben senki nem sérült meg - közölte a katasztrófavédelem.
Két macskájának köszönheti életét egy 59 éves karintiai nő és lánya: a négylábúak felébresztették gazdáikat, akik így megmenekültek a házban pusztító tűztől.
Lakhatatlanná vált az a családi ház, melynek hétfőn este égett le a tetőszerkezete a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Anarcson. A tüzet feltehetően egy világító karácsonyfadísz okozta.
Negyvenkét nyúl pusztult el, amikor kigyulladt egy pajta, pénteken Tengődön - értesült a HavariaPress.
Kigyulladt egy kamion az M3-as autópálya nyírségi szakaszán csütörtök reggel, a lángokat a nyíregyházi tűzoltók fékezték meg. Senki sem sérült meg, de az érintett sztrádaszakaszon délelőtt torlódásra kell számítani - közölte a katasztrófavédelem.
Egy férfit életveszélyes sérülésekkel szállítottak kórházba miután szerda este tűz ütött ki lakásában Budapesten, a VII. kerületi a Wesselényi utcában - közölte az Országos Mentőszolgálat sajtóügyeletese.
Mintegy 50 ezer eurós (15 millió forintos) kárt okozott az a tűz, amely szerdán ütött ki az épülő új linzi operaházban.
Leégett egy üdülőfarm több épülete Lajosmizse határában. A tűzben senki nem sérült meg, az anyagi kár tetemes - értesült a HavariaPress.
Önkéntesek mentik a két napja leégett kairói Egyiptomi Intézet dokumentumkincsét, amelyből ritka kéziratok ezrei váltak hamuvá.
Holtan találtak egy embert egy kiégett lakóház egyik szobájában Sarkadon.
Tűzeset miatt két budapesti családi házhoz kellett kivonulniuk a tűzoltóknak hétfő éjszaka; két ember került kórházba - közölte a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság szóvivője az MTI-vel.
Egy férfi holttestére találtak a tűzoltók hétfő délután egy szombathelyi családi ház melléképületében keletkezett tűz oltása közben - közölte a katasztrófavédelem.
Leégett egy faház Szigetszentmiklóson hétfőn kora délután - mondta el a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes vezetője.
Tűz pusztított egy húsfüstölésre is használt melléképületben hétfőn hajnalban Nagybajom közelében. Egy nyúl elpusztult - írja a sonline.hu.
Hat ember meghalt és 15 füstmérgezést szenvedett egy idősotthonban a dél-franciaországi Marseille-ben - közölte szerdán a helyi kormányzat.
Természetes gyógymódot fejlesztettek ki és teszteltek sikeresen osztrák kutatók a növények tűzelhalás nevű betegségére.
Szinte egy időben gyulladt ki Pest megye két településén egy-egy ingatlan; Pilisvörösváron egy használaton kívüli vendéglátó egység, míg Tahitótfaluban egy családi ház kapott lángra, egy ember megsérült.
Szinte teljesen leégett az a szegedi bútorgyártó üzem, ami csütörtök este gyulladt ki. Még Orosházáról is érkeztek tűzoltók a helyszínre, akkora volt a tűz. A kétezer négyzetméter alapterületű telephelyen négy, egymással összeépített épületrészből három teljesen kiégett, a negyediket meg tudták menteni. Az épületekben tárolt bútoripari alapanyagok megsemmisültek.