Két nappal meghosszabbították a tűzszünetet Gázában
A Hamász eredetileg négy napot akart hosszabbítani.
A Hamász eredetileg négy napot akart hosszabbítani.
13 túsz szabadulhat első körben a Hamász fogságából.
Csúszik a négy naposra tervezett tűzszünet kezdete Izrael és a Hamász között, amelynek során izraeli túszokat és Izraelben bebörtönzött palesztinokat adhatnak át egymásnak a háborús felek.
Ha megszületik az egyezség a Katar által vezetett tárgyalásokon, akkor valószínűleg túszokat is szabadon fognak engedni.
Gideon Szár, az izraeli egységkormány ellenzékből érkezett tárca nélküli minisztere szerint a tűzszünet ugyanakkor rövid életű lesz.
A több mint 500 tisztviselő által benyújtott levélben előbb elítélték a Hamász terrortámadását, de utána felszólították az elnököt, hogy fékezze meg a Gázai övezet ellen zajló izraeli hadműveletet és követeljen azonnali tűzszünetet.
Izrael folytatja a háborút, amelynek Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint két célja van: a Hamász "felszámolása" és a túszok kiszabadítása. A Hamász közben közölte, hogy felfüggeszti a túsztárgyalásokat az al-Shifa kórház ügyének izraeli kezelése miatt. A kórházból Netanjahu szerint a betegek szabadon távozhattak egy 8 órás időtartamra megnyitott evakuációs folyosón. Bár Ferenc pápa is tűzszünetet sürgetett, Izrael erre nem hajlandó. Percről-percre tudósításunk a háború híreiről.
A megállapodás megkötésében a hírek szerint Katar, Egyiptom és az Egyesült Államok is közreműködik.
Az izraeli miniszterelnök szerint a kisebb szünetek pedig „már megvoltak".
Az elnökválasztáson a második mandátumáért induló amerikai elnök egy adománygyűjtő rendezvényen szólalt fel.
A harcok kisebb megszakításaira van szükség a segélyszállítmányok bejuttatása érdekében a Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának szóvivője szerint.
Az izraeli kormányfő szerint az USA sem kötött volna tűzszünetet a Pearl Harbour-i bombázás, vagy a szeptember 11.-i terrortámadást követően.
Az ENSZ BT-ben egymásnak a gázai helyzettel kapcsolatos indítványait vétózták az oroszok és az amerikaiak, Joe Biden a háború utáni tartós béke megteremtése érdekében a kétállami megoldás fontosságát hangsúlyozta.