#veszélyjelzés

További megyékre adott ki figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat

Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelzése szerint Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Pest megye, valamint Budapest területén van érvényben a másodfokú figyelmeztetés. Ezeken a területeken a napi középhőmérséklet tartósan 25 Celsius-fok felett alakulhat.




Kistérségi időjárási veszélyjelző rendszert építenek

Kistérségi időjárási veszélyjelző és riasztó rendszert épít ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ), annak segítségével az eddigieknél pontosabb adatok állnak majd a lakosság rendelkezésére a várható időjárási veszélyekről - mondta az OMSZ szakmai elnökhelyettese szerdán Budapesten.