Ukrán hírszerzés: az orosz ortodox egyház újabb hadifoglyokat adhat át a magyar kormánynak
10-15 kárpátaljai magyar katona átadásáról augusztus elején egyeztethetnek majd az oroszok az akkor Moszkvában járó magyar kormánydelegációval.
10-15 kárpátaljai magyar katona átadásáról augusztus elején egyeztethetnek majd az oroszok az akkor Moszkvában járó magyar kormánydelegációval.
Az orosz külügyminiszter a NATO-csúcs után már nem volt annyira optimista, mint amilyen a főnöke volt egy hónapja.
Vitalij Klicsko kijevi polgármester elmondta, hogy a Podilszkij városnegyedben egy lakóházban keletkezett tűz oltása közben egy holttestre bukkantak.
Az akciók során az orosz hadvezetés a csecsenek szakértelmére épít, akik korábban épp az oroszok elleni küzdelmük idején dolgozták ki ezt a harcmodort, annyi különbséggel, hogy akkor a mozgó pokolgépben ember is volt, most meg állítólag nincs.
Országszerte legalább hatan vesztették életüket az új adók miatti kormányellenes tüntetésekben Kenyában – közölték a helyi hatóságok.
Szergej Szurovikin hadseregtábornokot senki nem látta a Wagner lázadása óta, állítólag letartóztatták, mivel azt gyanítják, előre tudhatott a Prigozsin-féle puccsról.
Moszkva közben repedéseket kutat a NATO tagállamai között, de a szervezet most erősnek tűnik: hosszú idő után sikerült kimozdulni egy kínos patthelyzetből a svédek csatlakozásával kapcsolatban.
Larry Nassar életét a börtönszemélyzet helyszíni beavatkozása mentette meg, majd kórházba vitték, szerdai jelentések szerint állapota stabil, egyebek mellett súlyos tüdősérülésekkel ápolják.
"Nem adjuk oda területeinket, és sosem fogjuk őket becserélni semmiféle befagyott konfliktusra” – fogalmazott az ukrán elnök a NATO-csúcs után.
„Felbecsülhetetlen harci tapasztalataik” átadását várják a zsoldosszervezettől.
Az aláírók addig állnak ki az orosz agresszióval szemben védekező Ukrajna mellett, amíg szükséges – földön, vízen és levegőben egyaránt.
Arról az Oleg Cokovról van szó, aki tavaly még túlélt egy ukrán tüzérségi támadást.
Az előző napi feszültséghez képest sokkal békülékenyebb hangulata volt a sajtótájékoztatónak Jens Stoltenberg NATO-főtitkár és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök között. A tagságról ugyan továbbra sincs szó, de Zelenszkij szerint ez érthető is, hiszen „senki nem akar világháborút”.
Több mint egy órán át repült a rakéta, mielőtt Japántól nyugatra a tengerbe csapódott volna. A rakétát azután lőtték ki, hogy Phenjan megtorlással fenyegette az Egyesült Államokat arra hivatkozva, hogy az állítólag kémrepülőt irányított Észak-Korea légterébe.
Leslie Van Houtent 1971-ben ítélték el, most szabadult.
A programban 11 NATO-tagállam vesz részt és kezdetben Dániában zajlik majd, később pedig egy erre létesített romániai kiképzőközpontban.
Sojgu azonban azt is állította, hogy mindezidáig Oroszország tartózkodott a kazettás bombák alkalmazásától, ami viszont bizonyíthatóan nem igaz.
A börtön előtt állítólag munkatáborban volt.