#zene






Lemezpakk – Még a kutyák szíve is erre dobban
 

Lemezpakk – Még a kutyák szíve is erre dobban

A nagy dömpingben annyi izgalmas lemez jött ki, hogy mire észbe kaptunk, már érkezett is a következő adag. Úgyhogy mostani ajánlónkban nem a frissességre helyeztük a hangsúlyt, egyszerűen azok a zenék szerepelnek itt, amelyeket nagy bűn lenne kihagyni. Minden hangulatra és stílusra van ajánlatunk.

Balla István - Bicsérdi Ádám - Bodnár Zsolt - Németh Róbert Balla István - Bicsérdi Ádám - Bodnár Zsolt - Németh Róbert


 

"Le sem feküdtünk és fel sem keltünk" - 15 éves a Jazzékiel

Míg más lehet a névváltoztatás mellett döntött volna, a Jazzékiel 15 év, több tagcsere, 3 lemez, markáns stílusváltások után a popzenében kockázatosabb utat választotta, és a közönség lecserélődését, akár ritkulását is vállalva kamaszos, hiphopos zenekarból a mostani sötét tónusú, befelé figyelő darkjazz kollektívává változott. A Jazzékielnek kapóra jött a Müpa koncertfelkérése, így a csendesebb időszak után 2015-ben újra aktivizálódó banda a maga módján ünnepli a csúcs- és mélypontokban bővelkedő történetét.

Bicsérdi Ádám Bicsérdi Ádám






Ricky Martin vs. Vangelis – erre táncolt a focivilág
 

Ricky Martin vs. Vangelis – erre táncolt a focivilág

Könyörtelenül fülbemászó dallamok, pofátlanul egyszerű szövegek, mindent belengő multikulti- és világbéke-hangulat – ha van a popzenének igazán lesajnált műfaja, az a focihimnusz. De ahogy visszakerestük az elmúlt harminc-negyven év nagy focitornáinak dalait, néhány teljesen elfelejtett gyöngyszemre is rábukkantunk, mint ahogy az unásig játszott gigaslágerek is okoztak még bűnös élvezetet. De melyikre lejtenénk legszívesebben örömtáncot a lelátón és a képernyők előtt? Vajon a köztévé munkatársainak vagy R. Kellynek sikerült a legkínosabbat alkotnia a műfajban?

Bicsérdi Ádám - Bodnár Zsolt - Mizsur András Bicsérdi Ádám - Bodnár Zsolt - Mizsur András

Három srác, akik húsz éve eltemették a grunge-ot
 

Három srác, akik húsz éve eltemették a grunge-ot

"Mmmbop, ba duba dop, Ba du bop, ba duba dop, Ba du bop, ba duba dop" – ugye beugrott a három hosszú, szőke hajú fiú, akik egycsapásra világsztárok lettek, és a kilencvenes évek elejére jellemző sötét és pesszimista popzenét újra a pozitív életérzés felé terelték. Húsz év elteltével elmesélték, hogy csinálták.

Bicsérdi Ádám Bicsérdi Ádám


 

"Olyan sorsot kaptam az Istentől, ami sok pénzbe kerül" – Tereskovával beszélgettünk

Tudta, hogy Cseh Tamásból akár sikeres képzőművész is lehetett volna? És hogy sokan azért nem szerették őt, mert a tűrt kategóriába tartozott, lemezeket adhatott ki? Felkértük Tereskovát, hogy tartson nekünk tárlatvezetést a Ludwig Múzeum nemrég nyílt, Rock/tér/idő című kiállításán, amely a magyar képzőművészet és a popzene viszonyára fókuszál. Sok meglepetés ért minket.

hvg.hu hvg.hu