Észak-Koreában forgatott titokban klipet két külföldi rapper
Két külföldi rapper egy államilag engedélyezett turistautazáson forgatott klipet Észak-Koreában, amikor a kirendelt felügyelők nem néztek oda – írja az Origo.
Két külföldi rapper egy államilag engedélyezett turistautazáson forgatott klipet Észak-Koreában, amikor a kirendelt felügyelők nem néztek oda – írja az Origo.
Észak-Korea elutasította csütörtökön Pak Gun Hje dél-koreai elnök hét eleji javaslatát, hogy újítsák fel a több mint hatvan évvel ezelőtt véget ért koreai háborúban szétszakadt családok találkozóit.
Dennis Rodman, az NBA amerikai profi kosárliga volt sztárja bocsánatot kért azért, amit az Észak-Koreában bebörtönzött amerikai misszionáriusról, Kenneth Bae-ről mondott a CNN-nek adott minapi interjújában – jelentette csütörtökön maga az amerikai hírtévé.
Kim Dzsong Un 30 éves. Vagy 31. A Wikipédia utóbbit állítja, de több másik forrás szerint most van a kerek évforduló. Mindegy is, Dennis Rodman szerdán dallal köszöntötte fel, képszerkesztőink pedig összerakták, miként számolna be a helyi Krónika e feltétlenül jó hírről. Buli van. Megmutatjuk.
Dalban köszöntötte Kim Dzsong Unt születésnapján Dennis Rodman. A sportoló kosarasmezben, a tőle megszokott napszemüvegben dörmögte el a „Happy Birthdayt” a diktátor tiszteletére rendezett meccs előtt Phenjanban. A Féregként ismert kosaras a dal után lekapta szemüvegét, úgy hajbókolt Észak-Korea vezetőjének.
Keresik a jót, és meg is találják. A múltban: elvakult társutasok. A jövőben: a magyar centrális erőtér új orgánumának szerzői.
Élő adásban szólalkozott össze Észak-Korea ügyében kedden Dennis Rodman, az NBA amerikai profi kosárliga volt sztárja Chris Cuomóval, a CNN műsorvezetőjével.
A résztvevők Kim Dzsong Un első számú észak-koreai vezetőnek, a Koreai Munkapárt első titkárának újévi köszöntőjét hallgatják a phenjani Kim Ir Szen téren.
Ismét Észak-Koreába utazott Dennis Rodman amerikai veterán kosárlabdázó, aki az elmúlt hónapokban többször tett "kosárlabda-diplomáciai" látogatást az ázsiai ország vezetőjénél, Kim Dzsong Unnál.
Pak Gun Hje dél-koreai elnök ismét azt javasolta hétfőn, hogy újítsák fel a több mint hatvan éve véget ért koreai háborúban szétszakadt családok találkozóit. Sajtótájékoztatóján az államfő azt mondta: szeretné, ha a következő találkozót már ebben a hónapban, a holdújév idején megtartanák. Ez segíthetne "meggyógyítani a sebesült szíveket" – fogalmazott.
Egy Hong Kong-i lap szerint embertelen módon végeztette ki tavaly év végén nagybátyját Észak-Korea vezetője. Csang Szok Teket és öt társát meztelenül egy olyan ketrecbe zárták, ahol 120 kiéheztetett kutya volt. A kegyetlen kivégzés állítólag több mint egy órán át tartott, és 300 magas rangú vezető nézte végig Kim Dzsong Unnal együtt. A The Washington Post szerint a kutyás sztori kamu.
Kim Dzsong Un "nagyon részeg" volt, amikor elrendelte a kivégeztetett nagybátyjához közelálló tanácsadói kivégzését is - írja a japán lapok alapján a Daily Mail.
Büntetőtáborokba küldték Észak-Koreában Kim Dzsong Un nemrég kivégzett nagybátyjának több száz rokonát – számolt be a Telegraph.
Arra kérte Danis Rodmant Szin Donghjok, a 14-es észak-koreai táborból megszökött emberi jogi aktivista, hogy Kim Dzsong Unnal ápolt barátságát használja fel arra, hogy meggyőzi: zárassa be az észak-koreai lágereket, és építse újra a gazdaságot.
Észak-Korea azzal fenyegeti Dél-Koreát, hogy hadüzenet nélkül fogja megtámadni, miután az északi vezető Kim Dzsong Un fényképét elégették egy szöuli tüntetésen.
Ismét Észak-Koreába utazik Dennis Rodman, az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság korábbi játékosa, hogy az első számú vezető Kim Dzsong Unnal találkozzon. Rodman harmadszor utazik idén Phenjanba. Rodman ezen a fotón a pekingi reptéren nyilatkozik, mielőtt átszállna a phenjani gépre.
A KCNA észak-koreai hírügynökség hivatalos oldaláról mintegy 35 ezer koreai nyelvű és 65 ezer spanyol, angol, kínai és japán nyelvű híradást töröltek, amelyekben szerepelt a kegyvesztett Dzsang Szong Tek.
Hűségét nyilvánította ki az észak-koreai elit az ország vezetőjének, Kim Dzsong Unnak kedden, néhány nappal a fiatal vezető kegyvesztetté vált nagybátyjának kivégzése után.
Belpolitikai ügynek tekinti Kína az Észak-Koreában nemrégiben még roppant befolyásosnak tartott Csang Szong Tek kivégzését, de ezzel együtt - vezető illetékesek nyilatkozatai szerint - szoros figyelemmel követi az észak-koreai eseményeket. A hongkongi média eközben ébresztő hatásúnak nevezte az ügyet.
Nagy számban hazarendeli a Kínában dolgozó észak-koreai külkereskedelmi képviselőket és üzletkötőket a phenjani rezsim, összefüggésben második számú vezetőjének két nappal ezelőtti kivégzésével - közölték szombaton az ügyet ismerő források.