Rég történt ilyen a két Korea között
Évek óta a legmagasabb szintű tárgyalások kezdődtek szerdán Észak- és Dél-Korea között. A találkozó helyszíne a két ország közötti demilitarizált övezetben található Panmindzson.
Évek óta a legmagasabb szintű tárgyalások kezdődtek szerdán Észak- és Dél-Korea között. A találkozó helyszíne a két ország közötti demilitarizált övezetben található Panmindzson.
Évek óta a legmagasabb szintű egyeztetéssel folytatódnak szerdán az Észak- és Dél-Korea közötti tárgyalások, amelyek fő témája előreláthatólag a szétszakított koreai családok tervezett találkozója és a közös amerikai-dél-koreai hadgyakorlat lesz.
A szétszakított koreai családok tervezett találkozójának megtartását kérte az ENSZ főtitkára Phenjantól.
Észak-Korea felkészült negyedik kísérleti atomrobbantására – közölte a dél-koreai védelmi miniszter a szöuli parlamentben hétfőn.
Phenjan tiltakozása ellenére Szöul és Washington megtartja tervezett közös hadgyakorlatát február 24. és április 18. között. Ezt a közös parancsnokság jelentette be hétfő hajnalban, hozzátéve, hogy minderről hivatalosan tájékoztatták Észak-Koreát.
Egy amerikai kutatóintézet jelentése szerint áprilisra befejeződhet Észak-Korea fő rakétaindító-állomásának továbbfejlesztése, amely után akár 50 méter hosszú rakétát is útnak indíthat az ázsiai ország.
A családegyesítési találkozóra 2010 óta most kerül sor első alkalommal. Legutóbb tavaly szeptemberben terveztek ilyet, de akkor Phenjan az utolsó pillanatban elállt a találkozó megtartásától.
Kim Dzsong Un egy phenjani árvaházban tett látogatást, ahol a gyerekek játékfegyverekkel a kezükben szaladtak az észak-koreai vezető karjaiba. Ujjongva fogadták és többen megölelték. A Kedves Vezető fia nemrég nagybátyja közeli családtagjainak – köztük gyerekeknek – a kivégzését rendelte el.
Ázsiai Hitlernek nevezte kedden Abe Sindzó japán miniszterelnököt a KCNA észak-koreai hivatalos hírügynökség, amely a phenjani rezsim fő propagandaeszközének számít.
Egy hét hallgatás után Észak-Korea elfogadta hétfőn Dél-Koreának azt a javaslatát, hogy kezdjenek tárgyalásokat a koreai háború miatt szétszakadt családok újabb találkozóinak megszervezéséről – közölte a szöuli országegyesítési minisztérium.
3D fotókkal enged bepillantást az észak-koreai rezsim mindennapjaiba Aram Pan 37 éves szingapúri fotós. Öt nevezetes helyszínen készített fotókat még tavaly augusztusban, de persze ő is csak oda mehetett, ahová a melléjük adott állami idegenvezetők engedték.
Komoly sajtóorgánum még nem erősítette meg azt a dél-koreai sajtóértesülést, amely szerint az észak-koreai rezsim vezetője, Kim Dzsong Un nagybátyja után annak vér szerinti rokonait is kivégeztette. Korábban az az álhírnek tűnő értesülés terjedt, hogy a nagybácsit kutyákkal tépette szét a diktátor.
Észak-Korea váratlanul azt javasolta a szöuli kormánynak pénteken, hogy újítsák fel a több mint hatvan évvel ezelőtt véget ért koreai háborúban szétszakadt családok találkozóit.
Malajziában bujkál Kim Dzsong Nam, az észak-koreai diktátor féltestvére – írja a Telegraph.
Kim Dzsong Un profi sípályarendszert építettet ki magának, melynek kihalt lejtőin először egy utazási iroda fejkamerás munkatársai siklottak le.
Mindig volt alkohol legutóbbi észak-koreai látogatásán Dennis Rodman kezében. A volt NBA-játékos a kosárlabda-diplomáciának hívott missziója részeként haverkodott újra az ország diktátorával, de a CNN-nek botrányos stílusban adott élő interjút, mint kiderült, részegen. Az Origónak egy turista mesélt, aki Rodmanék csapatában volt legutóbb.
Kemény és gyors megtorlással fenyegette meg csütörtökön a dél-koreai védelmi minisztérium Észak-Koreát arra az esetre, ha katonai provokációhoz folyamodna a februárban és márciusban esedékes szokásos közös amerikai–dél-koreai hadgyakorlat idején.
Engedélyezte a szöuli vezetés, hogy Észak-Korea megkaphassa az országtól az idei év első segélyszállítmányát - közölte szerdán a dél-koreai országegyesítési minisztérium. A lépésre annak dacára került sor, hogy Phenjan múlt héten elutasította Szöul javaslatát a koreai családegyesítési találkozók felújítására.
Mióta átvette apja helyét az észak-koreai diktatúra élén, Kim Dzsong Un országa egyre népszerűbb célpontja a külföldi turistáknak – írja a Telegraph.
Több mint 1500 észak-koreai szökött át tavaly Dél-Koreába – közölte a szöuli országegyesítési minisztérium hétfőn.