A Külügyminisztérium kirúgja a volt szt-tiszteket
Elbocsátja hét egykori szt-tiszt alkalmazottját a Külügyminisztérium.
Elbocsátja hét egykori szt-tiszt alkalmazottját a Külügyminisztérium.
Borzasztó dilettantizmus az, hogy egy új kormányhatározat értelmében a pártállami rendszerben megfigyeltek hazavihetik a róluk szóló ügynöki jelentéseket - mondta Soós Viktor Attila történész.
A Magyar Nemzet szerint a lista nyilvánosságáról a kormány már elvi döntést hozott, de a jogszabálytervezet végső formáján még dolgoznak.
Alighogy megjelent, már a rádiók legfrissebb híradásaiban is beszámoltak arról a listáról, amelyet a szegedkurir.hu regionális hírportál közölt április negyedikén. A Csongrád megyei ÁVH egykori dolgozóinak névsora csak első darabja annak a sorozatnak, amelynek közlésére Kunstár Csaba főszerkesztő szánta el magát. Az esetről Cseh Gergő Bendegúzt, a Történeti Levéltár munkatársát kérdeztük. Ha nem sérülnek indokolatlanul a személyiségi jogok, akkor minden nyilvánosság üdvözlendő – mondja a szakember.
A Webisztán blog Barczi Imre Élet és Irodalomban megjelent cikkét mutatja be olvasóinak. Hogyan sikerült a szakembereknek megmenteni 10 ezer oldal digitális ügynökaktát?
Nemcsak itthon gerjeszt indulatokat az, hogy húsz évvel a rendszerváltás után még mindig számos ex-szocialista országban titkosak a volt besúgók és megfigyeltjeik aktái. Az AP összeállítása szerint Magyarországon és Romániában rejtegetik legjobban az ügynökök által vezetett dossziékat.
A hadtörténelmi levéltár a bíróság ítéletének megfelelően betekintést engedett Kenedi Jánosnak az általa kért (pártállami állambiztonsági) iratba - erősítette meg korábbi közlését a Honvédelmi Minisztérium.