Újabb napkitörést észleltek, a legerősebbik fajtából
Egy X2.2-es napkitörést észleltek csütörtök délelőtt a műholdak, ami az egyik legerősebb ilyen jelenség.
Egy X2.2-es napkitörést észleltek csütörtök délelőtt a műholdak, ami az egyik legerősebb ilyen jelenség.
Az ausztrál Cuava-1 műhold küldetésének célja, hogy a Földön fel lehessen készülni az erősebb napkitörések által okozott hatásokra.
Évente nagyságrendileg 300-400 nanoműhold kezdi meg munkáját, ezek közül a C3S platformja a legújabb kisműholdak egyike. Az űridőjárást fogja figyelni.
Évtizedekkel vethetik vissza az időjárás-előrejelzések pontosságát a meteorológiai méréseket zavaró titkos katonai radarok és a kiépítés alatt álló 5G-s mobilhálózat sugárzása.
A NASA 2022 nyarán indítja el azt a projektjét, amelyben a Földet érintő űrbéli időjárást tanulmányozzák majd.
Hamarosan az eddigieknél is többet tudhatnuk majd meg arról, miként hatnak a földrengések, szőkőárak, hurrikánok vagy épp a Napból érkező részecskék a Föld egyik legfontosabb védelmi rétegére, az ionoszférára. A NASA két olyan eszközt is felbocsájt, amelyek adataitól nagyon sokat várnak a tudósok.
A Meteorológiai Hivatal Űridőjárási Központját azért hozták létre, hogy megóvják Nagy-Britannia gazdaságát és infrastruktúráját az űrbeli időjárási események okozta károktól.
Az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont három darab fedélzeti adatgyűjtő számítógéppel járult hozzá az Orosz Űrkutatási Intézet által irányított Obsztanovka (Környezet) elnevezésű kísérlethez, melyben az űridőjárást vizsgálták. Most az eredményeket értékelik.