December 6-án feléled egy űrszonda
Jövő szombaton visszakapcsol hibernált állapotából a Plútót megfigyelő New Horizons űrszonda.
Jövő szombaton visszakapcsol hibernált állapotából a Plútót megfigyelő New Horizons űrszonda.
Tavasszal még újraébredhet a Rosetta szonda leszállóegysége, de az eredmények eddig is fantasztikusak.
Az Európai Űrügynökség (ESA) darmstadti űrközpontjában megerősítették, hogy sikerült rádiókapcsolatot létesíteni a Rosetta űrszonda Philae nevű robotjával, egy minilaboratóriummal, a terveknek megfelelően két órával a szondáról való leválása után.
Élő közvetítést ad a Rosetta űrszonda 67P/Csurjumov-Geraszimenko üstökösön való landolásáról a National Geographic. A komplex misszióra már húsz éve készülnek.
A közvéleményt foglalkoztató tudományos kérdések között igen előkelő helyen szerepel, hogy vajon létezik-e értelmes élet a Földön kívül, és ha igen, mikor találunk erre bizonyítékot. Ezzel szorosan összefügg egy feltétel kutatása: egyáltalán kialakulhatott-e az élet a bolygónkon kívül máshol is az univerzumban, vagy a Föld helyzete annyira specifikus, hogy ez szinte kizárt? Ez utóbbi feltevést a tudósok legtöbbje elveti, ugyanis egyre több olyan közvetett bizonyítékot találni bolygónkon, ami arra utal: máshol is kialakulhatott az élet.
Erős napvihar közelít a Föld felé, de a coloradói űridőjárás-előrejelzési központ számításai szerint nem okoz bolygónkon komolyabb zavarokat.
Az orosz űrhivatal megerősítette, hogy elpusztultak azok a gekkók, amiket a súlytalanságbéli szexuális magatartás tanulmányozására küldtek fel az űrbe.