Ahogy várni lehetett, elmaradt az áttörés Trump és Putyin csúcstalálkozóján
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Órákon át gyalogolt az erdőben, míg egy elhagyott laktanyához nem ért, ahol meg tudta húzni magát.
Egy elhagyott katonai bázison húzta meg magát a hat nap alatt, amíg a mentőcsapatok meg nem találták – ezt mesélte kedden a kórházból kiengedett hétéves japán kisfiú, akit a szülei büntetésként hagytak egyedül Japán legészakibb szigetének egyik hegyvidéki erdejében.
Tanuka Jamato a kórház előtt összegyűlt újságíróknak elmondta: nagyon félt, amikor egyedül hagyták, és szülei kocsija után akart menni, de annyira sírt, hogy rossz irányba indult el. "Azt hiszem, úgy öt órán át gyalogoltam" – mesélte. Végül elért egy elhagyott katonai laktanyához, ahol talált egy épületet, ami nem volt bezárva. "Fáztam, ezért bementem, hogy ott aludjak" – emlékezett a kisfiú.
A következő hat napot az épületben töltötte, élelme nem volt, de talált egy külső csapot, amelyből vizet tudott engedni magának. Hallotta a levegőben fölötte elhúzó helikoptereket, de úgy döntött, hogy nem megy tovább, hanem megvárja, amíg rátalálnak. Tanuka hozzáfűzte még, hogy jól van, és szeretne visszamenni az iskolába.
A gyereket azért hagyták ott a szülei az erdőben, mert megdobálta az autókat, és meg akarták büntetni. Ám mire visszamentek érte, már nem találták. A rendőrségen először azt állították, hogy a fiuk akkor tűnt el, miközben ők az erdőben ehető növényeket gyűjtögettek, de később elmondták, hogy miért hagyták ott.
A rendőrség nem emelt vádat a szülők ellen, de a történtek nagy vitát váltottak ki Japánban a közösségi médiában, és az egész ország szurkolt, hogy a kisfiú épségben kerüljön elő.
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Az együttműködés fontosságát hangsúlyozta Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök is a pénteki alaszkai orosz-amerikai csúcs után tartott sajtótájékoztatón, ám részleteket egyikük sem árult el. Trump viszont már Vlagyimirnek hívja a „nagyszerű politikusnak” nevezett orosz vezetőt.
A szakemberek érdeklődve figyelték, miként viselkedik az amerikai és orosz elnök a tárgyalásuk előtt.