A Los Angeles-i gazdagok magántűzoltókkal védik az ingatlanjaikat
A tűzvész nem válogat, de az egyenlők között vannak egyenlőbbek.
hvg.hu
Továbbra is pusztít a tűzvész Los Angelesben, ugyanakkor akinek van rá pénze, igénybe veheti a magántűzoltók méregdrága szolgáltatásait is – írja a New York Post.
A portál a Daily Mail alapján azt írja, hogy a magántűzoltók, akik többnyire hasonló felszereléssel dolgoznak, mint az államiak, óránként akár 2000 dollárt is elkérhetnek.
Miközben a magántűzoltó cégek hatalmas üzletet bonyolítanak, a szolgáltatásaikat igénybe vevő tehetős kliensek a kommentelők heves haragjával találták szemben magukat.
Nemrég arról számoltunk be, hogy a kaliforniai tűzvész áldozatai közül sokan attól tartanak: minden figyelmet elvon az ő tragédiájukról az, hogy a gazdagoknak is leégnek a házaik.
Arra mindenki odafigyel, amikor gazdagok és hírességek házai pusztulnak el, de Kalifornia katasztrófa sújtotta szegényebb részein már most sokan azt érzik, hogy a hatóságok, az állam és a biztosítók is teljesen elhanyagolják őket.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.