És, bár gondolom, lázasan zajlik a hajtóvadászat Zsolti bácsi után, mi annyit tehetünk, hogy nem hagyjuk kihűlni a kérdést: Ki az a Zsolti bácsi? Mi ennyit tehetünk ezekért a gyerekekért. Úgyhogy, gyerünk. Tegyük meg. Amíg ki nem derül az igazság
– olvasható Kovalcsik Ildikó Magdolna, azaz Lilu Instagram-oldalán.
Az ügy előzménye, hogy Arató Gergely, a DK országgyűlési képviselője a parlamenti felszólalásában előhozta a Szőlő utcai javítóintézetet, ahonnan szerinte gyerekeket szállítottak fideszes politikusoknak. Arató egy bizonyos „Zsolti bácsira” utalt, és ugyan nem állította, hogy az Semjénre vonatkozik, de a kérdését így szegezte a KDNP-s politikusnak: „Válaszoljon Semjén Zsolt, hogy ki az a Zsolti bácsi”.
Semjén Zsolt, a KDNP elnöke viszont kikérte magának azokat a vádakat, amelyeket a Demokratikus Koalíció (DK) sugallt vele kapcsolatban, és „ördögien felépített karaktergyilkosságról” beszélt. „Soha semmilyen bűnös viszonyhoz nem volt közöm… Ha van ebben a házban valaki, aki esküdt ellensége a pedofíliának, az én vagyok. Én voltam az első, aki az LMBTQ-lobbi ellen szembe mer menni” – fogalmazott.
Lakner Zoltán politológus később keményen bírálta Semjént: „Az úgynevezett KDNP elnöke – ráadásul miniszterelnök-helyettes is a magyar kormányzástörténet nagyobb dicsőségére –, akinek a nevét irrelevancia okán ritkán hozom szóba elemzésekben, ma felháborodottan utasított vissza egy vádat. Igaz, ez a vád nem fogalmazódott meg expliciten vele szemben, de ő azért válaszolt rá. Így, ha valaki eddig nem értesült róla, most megtudhatta, hogy a vád létezik. Az, hogy a kommunikációs tanfolyamok hányadik foglalkozásán tanítják, hogy ilyet tenni tilos, legyen az ő gondja”.
Majd hozzátette: „Lássuk be, hogy a személyes megtámadtatásra adott válasza eszerint a több százezer magyar LMBTQ-ember címére küldött újabb kollektív »Belzebub-vád« volt. Ő ezt tudja nyújtani a hazának.”
A kormánypárti politikusok rágalmazásért jogi lépéseket tesznek.