A Nemzeti Filmintézet (NFI) Televíziós Döntőbizottsága a legutóbbi ülésén hat dokumentumfilm és egy rövidfilm gyártására szavazott meg támogatást.
Red Race címmel készül Lévai Balázs és Wéber Gábor dokumentumfilmje a magyar futam, azaz a Hungaroring kalandos születéséről. Arról az időszakról, amikor 1982-ben a keményvonalas kommunizmus idején Bernie Ecclestone a fejébe vette, hogy elhozza a vasfüggöny mögé a kapitalista világ legnagyobb autóversenyét. A produkciót 285 millió forinttal támogatta az NFI.
https://hvg.hu/kultura/20250712_Fliegeuf-Bence-odaszurt-Rakay-Philip-Petofi-filmjenek-nem-jo-irany-hogy-kungfu-film-keszul-a-marciusi-ifjakrol
Teleki Pál miniszterelnök halálesetével és Magyarország második világháborúba való sodródásával kapcsolatban a mai napig számos kérdés tisztázandó. A népszerű történelmi videó sorozatokat jegyző Märle Tamás Ki ölte meg Magyarország miniszterelnökét? címmel készülő dokumentumfilmje erre vállalkozik, 20 milliós NFI-támogatással.
A Volt egy kórházam Afrikában című Drexler Szilárd által rendezett (producer: Kocsis Tibor) alkotás Dr. Loefler Imre magyar orvosprofesszor munkásságát mutatja be, aki a Kelet-Afrikában eltöltött 40 éve alatt örökre beírta nevét Kenya történelmébe. A film 24,6 milliós NFI-támogatást kapott.
Készül még dokumentumfilm a magyar asztalitenisz három ikonikus alakjairól – Gergely Gáborról, Jónyer Istvánról és Klampár Tiborról Szőke András Gábor rendezésében, 200 milliós támogatással, a Külhoni magyar televíziósokról, és folytatódik a Magyarország segít című dokumentumfilm-sorozat is.
https://hvg.hu/elet/20250526_filmbiztos-Kael-Csaba-sajat-filmje-tamogatas-kozpenz-ketmilliard-forint-mol-alapitvany-mtva-magyar-menyegzo