Bloomberg-kommentár: Hogyan helyezte el Orbán Magyarországot Oroszország, Kína, és a Nyugat között
A miniszterelnök igyekszik hasznot húzni Oroszország, Kína, és a Nyugat világméretű versengéséből, írja a hírügynökség cikke.
A miniszterelnök igyekszik hasznot húzni Oroszország, Kína, és a Nyugat világméretű versengéséből, írja a hírügynökség cikke.
Öt pontból mindössze egy igaz, azt is jelentősen túldramatizálja, felnagyítja a Fidesz kommunikációs gépezete, Orbán Viktorral az élen.
Amikor a CPAC, valamint a Heritage magához öleli a magyar vezetőt, akkor Kína rosszindulatú befolyásának növelését támogatja nyugaton, és aláássa az Egyesült Államok biztonsági érdekeit, írja a konzervatív American Enterprise Institute munkatársa a Washington Postban.
A Trump-féle jobboldal a keblére ölelte a tekintélyelvű Orbán Viktort a CPAC múlt heti budapesti fórumán, írja helyszíni tudósításában az amerikai hírtévé, amelynek tudósítóit számos társukkal együtt nem engedtek be a konferenciára.
A jobboldal úgy állította be a gázai háború elleni békés diáktiltakozásokat, hogy azok a „woke terrorizmus” melegágyát jelentik, ám ezzel csak ürügyet szolgáltatott az elnyomásra – írja a neves politológus a Guardianben.
Adrian Wooldridge publicista a helyszínen, saját szemével igyekezett ellenőrizni, igaz-e, amit egy vilniusi taxis mondott, hogy Litvánia aranykorát éli.
Szinte minden lényeges pontban elmarasztalja a magyar médiaviszonyokat a partnerszervezeteivel 18 EU-országban működő Civil Liberties Union for Europe Berlinben kiadott összegzése a sajtószabadság helyzetéről a EU-ban.
A kiskereskedelemben, a pénzügyi szolgáltatások területén, a sajtóban, a telekommunikációban egyre több vállalkozás azt veszi észre, hogy a célkeresztben van – írja a hírügynökség cikke.