Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Orbán mini-Dubaj tervéről, illetve az azzal összefüggő politikai konfliktusokról ír a Bloomberg. Az AfD körüli politikai botránnyal foglalkozik a Guardian. Vendégkommentárt írt az Economistba a német kancellár. Mi történik az orosz hadsereg körül? Ezt elemzi a BBC. A gázai helyzetet tárgyalja a Wall Street Journal. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Magyarországon 13 éve az orbáni alaptörvény van érvényben, ám az továbbra is bírálatra ad okot, hogy milyen körülmények között született meg, illetve hogy nincsenek egyensúlyban egymással a hatalmi ágak. Ezt Stephan Löwenstein, a lap közép-európai tudósítója fejti ki a német alaptörvény megszületésének 75. évfordulója alkalmából.
Emlékeztet arra, hogy a Fidesz első kétharmados győzelme után látta úgy, hogy megkapta a felhatalmazást egy új alkotmány elkészítésének. Csak éppen, ami létrejött, annak volt egy alapvető hibája: semmiféle konzultáció nem előzte meg az ellenzék bevonásával, de kihagyták a munkából a civil szervezeteket, valamint az érdekképviseleteket is.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.