Ez történt: Kihirdette az állam, ki kaphat 20 ezer forintot a mobiljához
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
A jövő egyik meghatározó hálózati trendje az érzékek internetének megjelenése lehet, mely különböző szenzorok segítségével új szintre emeli majd a távoli kapcsolattartást, és a felhasználók úgy léphetnek majd kapcsolatba emberekkel, gépekkel vagy éppen robotokkal távolról, mintha a közvetlen közelükben lennének – mondta el Erik Ekudden, az Ericsson globális technológiai igazgatója (CTO) a vállalat magyarországi és közép-európai ügyfeleinek tartott előadásában.
Átlagosan 51 500 forintot költünk karácsonyi ajándékokra, általában 4-7 főnek vásárolunk – derült ki a Dell Technologies Magyarország friss felméréséből. Az adatok ugyan nem reprezentatívak, de sokat elárulhatnak arról, mi várható a hazai fák alatt karácsonykor.
Újfajta virtuális világot építene a Meta (alias Facebook). Egyelőre még csak ködösek az elképzelések a sci-fibe illő világról, de máris vannak, akik gúnyolódnak rajta, illetve a veszélyeire is rámutatnak.
Egy egészen egyedülálló televíziót mutatott be még 2017-ben a Samsung. A The Frame névre hallgató készülék újabb változatai – borsos áruk ellenére – egyre sikeresebbek az amerikai és az európai piacon.
Három részre hajtható telefont fedeztek fel a OnePlus jóváhagyott szabadalmai között. Ha egy ilyen eszköz valóban napvilágot látna, sokaknál kiválthatná a telefon-tablet kombót.
A Kaspersky dolgozói jóllétet vizsgáló friss jelentéséből az derül ki, hogy bár a szervezeteknél rendszeres jelenség a dolgozói adatok kiszivárgása, mégis csaknem a felük jobbnak látja nem nyilvánosságra hozni ezeket az incidenseket. A kutatás egyúttal azt is megállapította, sokszor a munkavállalóknak sincs meg a megfelelő kiberbiztonsági tudásuk ahhoz, hogy megvédjék magukat.
A kétfaktoros hitelesítés egy extra biztonsági funkció, amivel megvédhetők az adatok. A Facebook úgy döntött, a kockázati csoportokba tartozóknak kötelező lesz használniuk, különben nem tudnak majd belépni az oldalra.
Aki adattárolót vagy tárhellyel rendelkező készüléket vásárol, az ezentúl egy adattörlő címkét is kap a kereskedőktől. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság szerint a címkén szereplő kóddal az arra létrehozott webes felületen elektronikus adathordozókra – így például mobiltelefonokra és laptopokra – vonatkozó adattörlési szolgáltatást lehet igénybe venni, mellyel lehetővé válik az eszközön tárolt adatok biztonságos és visszavonhatatlan törlése.
Az újdonság persze nem csak az éttermes fizetésnél lesz hasznos. Akár a lakbért is lehet majd vele osztani. Elsőként az amerikai felhasználóknál kezdik el tesztelni.
A 4660 Nereus akkora, mint az Eiffel-torony, ráadásul tele van értékes fémekkel. A szakértők szerint biztonságos távolságban halad el mellettünk.
A Redditen sokasodnak azok a nyugták, amiket az eltérített pénztárgépek adtak ki. A kiberbűnözők nem az árakat írják át, rövid üzeneteken hagynak. Például arról, hogy senki ne dolgozzon annyi pénzért, amiről azt gondolja, hogy kevés.
A jelenséget teljes egészében csak az Antarktiszon lehet megfigyelni – ott viszont csaknem két percen át. Máshol csak részleges napfogyatkozás lesz.
Gazdára találtak az Apple házon belül kiosztott App Store Award díjai. A nyertesek között egy magyar befutó is van.
A Blue Origin mellett két másik vállalkozást, a Nanoracksot és a Northrop Grummant is megtámogatta a NASA. Olyan űrállomásokat kell létrehozniuk, amiket az emberek meglátogathatnak, és ahol élhetnek, dolgozhatnak.
Az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Energiatudományi Kutatóközpontja (EK) vezeti az a nemzetközi konzorciumot, amely a Gateway Hold körüli űrállomás sugárzásmérő rendszerének kísérleti egységét fejleszti.
Fejlesztői szerint körülbelül két év múlva lehet majd bevetni az egészségügyben azt a robotot, amely nemcsak kiváltaná a szakszemélyzetet, de még tűt sem igényelne az oltások beadásához.
A Relods nevű gyártó úgy próbálja növelni fülhallgatója üzemidejét, hogy a töltőtokhoz egy-egy mágneses akkumulátort is biztosít. Ezeket kell a másik kettő helyére rakni, ha már fogytán bennük a szufla.
Az Unicode Consortium 2019 után ismét összegezte, mely hangulatjeleket használtuk a legtöbbször.
A YouTube-on egy ideje már nem látható, hogy hány negatív értékelést kapott egy-egy tartalom. Egy böngészőbővítmény viszont képes visszacsinálni az eredeti állapotot.