Itt a recept: 10 évvel tovább élhet, aki megteszi ezt az apró változtatást az étrendjében
Gyakran halljuk, mennyire fontos az egészséges, változatos étrend, ez azonban most tudományos megerősítést is kapott – méghozzá valóban biztató eredményekkel.
Gyakran halljuk, mennyire fontos az egészséges, változatos étrend, ez azonban most tudományos megerősítést is kapott – méghozzá valóban biztató eredményekkel.
Az A23a kódjelű jéghegy 1986 óta nem mozdult el a helyéről, most azonban úgy tűnik, valaminek sikerült kimozdítania a holtpontról. És ez nagyon nem jó hír.
Asztali gépen is fut, és egy perc alatt képes időjárás-előrejelzést készíteni a Google DeepMind új tanuló algoritmusa.
A jelek szerint még az erősebb, 10 000 ppm aktív klórtartalmú fertőtlenítőszerek sem képesek legyőzni a Clostridium difficile nevű szuperbaktériumot, amely halálos kimenetelű fertőzést okozhat az idős vagy legyengült immunrendszerű embereknél – márpedig belőlük a kórházakban elég sok van.
A Föld körül keringő műholdak egyre növekvő száma miatt űrbalesetek veszélyére figyelmeztet az Európai Űrügynökség (ESA), mely egy igen érdekes megoldási javaslattal is előállt.
Sem a vizsgált férfi, sem az orvosok nem tudták megmondani, miként kerülhetett a 63 éves páciens vastagbelébe az a légy, amire egy tükrözés során bukkantak rá.
A Saggitarius C nevű csillagkeletkezési terület csupán 300 fényévre van a Tejútrendszer középpontjában található szupermasszív fekete lyuktól. Az arról készült felvétel a csillagok születését is segít jobban megérteni.
Barcelonai kutatók számítása szerint a 2022-es európai hőhullám rengeteg halálos áldozattal járt, a globális felmelegedés fokozódása miatt pedig még rosszabb nyarakra kell felkészülnünk.
A hőmérsékleti inverziónak köszönhetően észlelhették, és lőhették ki a távoli Moszkva cirkálót az ukránok – erre jutottak svéd radarszakértők és meteorológusok.
Többségében éjszakai életmódot folytatnak az újonnan felfedezett pókok, melyek hálót sem szőnek – több évtizedbe telt az összes példány leírása.
A légköri folyamatok eredményeként a Mars légkörében oxigénatomok álltak össze oxigénmolekulákká, aminek eredményeként időnként zöld fényben ragyog az éjszakai égbolt. Nemrég sikerült megörökíteni is.
A Missouri Egyetem kutatói szerint ha két földmozgás egy bizonyos távolságon belül van egymástól, akkor tekinthető egyik a másik utórengésének. Ezzel a módszerrel érdekes eredményt hozott az észak-amerikai földrengések vizsgálata.
Egy friss kutatás szerint a kórházi köpenyek és felületek tisztítására jelenleg használt egyik alapvető klóros fertőtlenítőszer nem pusztítja el az antibiotikumokkal összefüggő megbetegedések leggyakoribb okozóját az egészségügyi intézményekben.
Olykor egészen meglepő, milyen hétköznapi dolgokkal lehet nagy dolgokat elérni – most például kiderült a folyékony szappanról, hogy a rovarölő szerekhez adva jelentős mértékben növelheti azok hatékonyságát, ezt pedig a malária elleni küzdelemben is alkalmazni lehet majd.
A Verve Therapeutics nevű biotechnológiai vállalat kutatói egy vizsgálat során felfedezték: a VERVE-101 nevű génszerkesztési kezelés már egyetlen alkalom során is képes csökkenteni a betegek koleszterinszintjét.
Fejlett középkori orvostudományról árulkodik az a művégtag, amit egy férfi sírjában találtak Németországban.
A klímaváltozás miatt egyre nagyobb szükség van a szén-dioxid-kibocsátás mérséklésére. Hogy melyik országoknak kell a legnagyobb erőfeszítést tenniük, azt egy infografika mutatja be áttekinthetően.
A páciens egészségi állapotára, de akár a jövőben kialakuló betegségeire is következtetni lehet az anyagcsere-folyamatokból a jövőben egy új módszernek köszönhetően, amelyet a Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ (HCEMM) kutatói fejlesztettek ki.
Olyan mértékben tűnik el a Földről a biológiai sokszínűség, amire a történelemben még nem volt példa. Ennek okozója egyértelműen az ember.