„Megszokod, hogy otthon nincsen jogod megfogni a párod kezét” – berlini magyar meleg párok meséltek tapasztalataikról
Bár nem könnyű külföldön újrakezdeni, sokaknak még nehezebb lenne Magyarországon maradni.
Bár nem könnyű külföldön újrakezdeni, sokaknak még nehezebb lenne Magyarországon maradni.
Bár a történelmet éli át az, aki jelenleg Londonban tartózkodik, a magyar embernek ennél is izgalmasabb esemény II. Erzsébet halála, mert láthat egy pillanatot, amikor egy egyébként széthúzó nemzet egyesül.
Helen Mirrentől Mick Jaggeren át minden brit művész a királynőt siratja.
A britek többségének nincs emléke arról, milyen volt az élet a hetven éven át uralkodó Erzsébet nélkül. A királynő halálával az ország elvesztette az egyik legfontosabb igazodási pontját.
Soproni Tamás polgármester azt kéri, törvényben biztosítsák a menstruációs szabadság lehetőségét.
A hidegháború lezárása és az Európai történelemre gyakorolt hatása miatt méltatják a Nobel-békedíjas szovjet vezetőt.
A növényi kannabisz teljes legalizálását tervezik Németországban, ami nemcsak a fogyasztás dekriminalizálására, hanem a termesztésre és a szabályozott körülmények közötti kereskedelemre is vonatkozna. Az Európai Unió legnépesebb országa ezzel a lépéssel nemzetközi egyezményekkel is szembemenne, ugyanakkor óriási hatása lehet világszerte, ha a tervet sikerrel véghez is viszik. Magyarországon csak a Magyar Kétfarkú Kutya Párt támogatja a marihuána teljes legalizálását. A Deutsche Welle riportja.
Bajba került egy amputált lábú magyar-ukrán kisfiú és édesanyja. Ha nem kapnak időben anyagi segítséget, akkor valószínűleg vissza kell menniük a háború sújtotta Ukrajnába.
Hírünk a nagyvilágban: a "lányos tulajdonságokat" preferáló magyar oktatásról és a demográfiai károkat okozó, túl sok diplomás nőről szóló ÁSZ-jelentésről hírt adott a BBC is.
Az Állami Számvevőszék nagy port kavart elemzése a szociológus szerint "gyanúsan tényellenes", elég csak megnézni az uniós statisztikákat.
Szexista sztereotípiákra építve fogalmaz meg ajánlásokat az Állami Számvevőszék elemzése, amely a felsőfokú végzettséggel rendelkező nők túlreprezentáltságának a következményeit vizsgálja. A következtetésük az, hogy a túl sok diplomával rendelkező nő árt az ország versenyképességének és a demográfia helyzetének sem tesz jó.
A műsor célja, hogy lerombolja a nőket övező sztereotípiákat.
A fagylaltcég a bíróságon támadta meg az anyavállalat, az Unilever döntését, de elbukták a pert.
A politikus azt írta, ezzel elérhetik, hogy a „kommunizmust idéző módon kirúgott kollégáikat” visszahelyezzék állásukba.
Kikerült néhány videó arról, ahogy Sanna Marin a barátaival bulizik. Sokan ezt már túlzásnak tartják.
Magyarországon becslések szerint több ezer olyan nő élhet, akiknek nincs pénze higiéniás termékekre. A Magyar Vöröskereszt a tavalyi tanévben brit mintára ingyen betéttel teli ládákat osztott ki az iskoláknak, az érdeklődés olyan nagy volt, hogy sok intézmény maga kérte felvételét a programba. A projekt a következő tanévben azonban egyelőre szünetel, amíg ki nem derül, mennyi támogatásból gazdálkodhatnak.
Öregedő társadalom, kevesebb járulékfizető, több eltartott. Ahhoz, hogy a nyugdíjak értéke megmaradjon, egyre tovább kell majd dolgozni Európa-szerte. Németországban, ahol most állnak át a 67 éves nyugdíjkorhatárra, már arról beszélnek, hogy csak hetvenévesen mehessenek nyugdíjba a munkavállalók. A Deutsche Welle megvizsgálta, mennyire jövőbe mutató ez a koncepció.
Külföldre emigrált magyarok, figyelem! Új, nagyszabású kutatást indított az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) Társadalomtudományi Kutatóközpontjának Kisebbségkutató Intézete, és a többi között arra kíváncsiak, hogy ki milyen okból döntött a kivándorlás mellett.
Antirasszista aktivisták teszteltek magánstrandokat a francia Riviérán, és a felvételeikből kiderül: nem mindegy, hogy milyen bőrszínnel próbál foglalni az ember napágyat.
Sehogyan sem jön ki a matek Lovasi András szerint, ha a magyar átlagjövedelemből kell kifizetni a megnövekedett rezsiköltségeket, a benzin valós árát, a lakbért és az adóterheket.