Trump Hitlert dicséri és Orbánnal barátkozik, ebből látszik, hogy diktátor akar lenni – állítja Biden szóvivője
Az amerikai elnökválasztási kampányban is téma a magyarországi kegyelembotrány.
Az amerikai elnökválasztási kampányban is téma a magyarországi kegyelembotrány.
A holnapután, március 15-én kezdődő, háromnapos elnökválasztási maratonon csak a 24 éve hatalmon lévő Vlagyimir Putyin győzhet, mert Oroszországban a valódi ellenfelei már évek óta nem juthatnak szóhoz.
Kisida Fumio azt mondta, az esemény „nem szolgálta a sokszínűséget”, és kormánya továbbra is „befogadó és barátságos” társadalom létrehozásán fog dolgozni.
Leonyid Volkov nemrég „cirkusznak” nevezte a márciusi orosz elnökválasztást.
Egy ilyen háborús forgatókönyvet nem lát reális veszélynek, de ha az Egyesült Államok katonákat küld Ukrajnába, akkor azzal a nukleáris háborút kockáztatja.
Mindketten megszerezték az elnökjelöltséghez szükséges szavazatokat.
Ellenfele Mark Rutte korábbi holland miniszterelnök lesz, akiről Szijjártó Péter azt mondta, Magyarország nem támogatja megválasztását.
Az előválasztások közül kiemelt figyelem övezi Georgia államot, amely a várakozások szerint döntő lehet a novemberi választáson.
Donald Trump ismételt megválasztása esetén azt ígéri, hogy elnöki kegyelemben részesítené a Capitolium megrohanásával vádolt embereket. Úgy tűnik, ettől az sem tántorítja el, hogy felelősségéről saját egykori kormánytagjai tettek eskü alatt vallomást a kongresszus vizsgálóbizottsága előtt.
A nyugat-balkáni országnak sikerült igazodnia az uniós kül- és biztonságpolitikához is, így megkezdhetők a csatlakozási tárgyalások.
Olyan szerencsétlenül esett el, hogy elvágta a nyaki ütőerét.
Az Ukrajnából oroszországi területre behatoló fegyveres csoportok a hétvégi orosz elnökválasztáshoz igazították a támadások időpontját.
A brit közmédia szerint a hán-júniszi kórházból több tucat egészségügyi dolgozó eshetett izraeli fogságba. Három azóta már szabadult palesztin szerint verték és megalázták őket.
Bár a kormányzati szervek rendszereit ért támadásokat több oroszbarát hackercsoport is magára vállalta, egyelőre nem biztos, hogy valóban oroszok állnak mögötte.
A NATO főtitkára szerint a katonai támogatás Ukrajnának azonban elengedhetetlen, „amennyiben tárgyalásos, békés, illetve tartós rendezést szeretnénk”.
A bíróságokon és az ügyészségen is káosz uralkodik az új lengyel kormány és a korábban kinevezett vezetők ellentétei miatt, de Washingtonban ez nem fog látszani.
A gyakorlat a „Tengeri Biztonsági Övezet – 2024” fedőnévre hallgat.
A repülő két órája volt a levegőben, amikor elfolyt a magzatvíz.
Az orosz külügyi szóvivő úgy véli, a nyugatiaknak be kell látniuk tévedésüket.