Brit mentős az ukrán fronton: A katonáknak a legalapvetőbb egészségügyi készségeik sincsenek meg
Conor Braithwaite szerint élete "leghülyébb és legjobb" döntésének nevezte, hogy Ukrajnába utazott.
Conor Braithwaite szerint élete "leghülyébb és legjobb" döntésének nevezte, hogy Ukrajnába utazott.
A kijevi védelmi minisztérium abban bízik, hogy a katonák orosz hadifoglyok átadásáért cserébe mielőbb hazatérhetnek.
Gyorsan helyesbített a volt amerikai elnök.
A világlapok különösen figyelnek a trumpista Amerikai Konzervatív Akció Konferencia ma kezdő budapesti rendezvényére. A másik fő magyar vonatkozású téma pedig ma is az, mibe kerül az EU-nak, ha azt szeretné, hogy Orbán Viktor rábólintson az oroszok elleni olajembargóra.
Megihlette a napfény államát a magyar kormány melegellenessé alakított pedofiltörvénye. Az ottani vonatkozó jogszabályhoz részben Magyarország szolgáltathatta a mintát: Floridában is ideológiai ellenőrzés alá helyezték az oktatást, és úgy állítják be, mintha a pedofilok lesben állnának, hogy lecsapjanak az iskolás gyerekekre.
Kövesse velünk az orosz–ukrán háború legfontosabb történéseit!
A brit védelmi minisztérium szerint az Ukrajnában Oroszország által bevetett csecsenek között egyénileg jelentkező önkéntesek és a csecsen nemzeti gárdaezred tagjai is jelen lehetnek.
Közel 700 ezer ember van karanténban a diktatórikus országban.
Valentina Lisitsa május 9-én, a győzelem napján lépett fel az oroszok által elpusztított és megszállt városban.
Ivan Kuljak orosz tornászt egy évre eltiltották a versenyzéstől, amiért ruhájára a megszállók szimbólumával azonos jelet, egy Z-t ragasztott fel. Azt mondja: nem bánja. Zelenszkij ukrán elnök közben a hadiállapot meghosszabbítását indítványozta.
Fölszította a kultúrharcot az USA-ban, hogy a legfelső bíróságban meglehet a többség az abortusz liberalizálásának visszavonásához.
Lehet, hogy eljött az a pillanat, amikor szembe kell szállni azokkal az erős emberekkel – Orbánnal és Erdogannal –, akiknek sikerült mélyen behatolniuk a demokratikus intézményekbe, írja a CNN kommentárjának szerzője, aki egy a témában otthonos harvardi professzort is megszólaltatott.
A Fülöp-szigetek nemrég megválasztott elnöke, Ferdinand Marcos Jr a kínai elnökkel megállapodott abban, hogy erősítik a két ország együttműködését. A Fülöp-szigetek stratégiai pozíciója a Dél-kínai tengeren és Kína egyre expanzívabb külpolitikája együtt okot adhat némi aggodalomra.
A hatóságok szerint a bálna megijedt, mert a hajó túl közel úszott hozzá.
A brit külügyminiszter, Lizz Truss a leghatékonyabb módját szeretné megtalálni Putyinék felelősségre vonásának.
Kemény harcok dúlnak keleten és Észak-Ukrajnában is egymást követik a tüzérségi csapások.
Mire kell 770 millió euró a magyar kormánynak? Van-e értelme az olajembargónak, ha sokan kötnének különalkut? Van-e Moszkva kezében ütőkártya Orbán Viktorral szemben? Válogatás a világlapok írásaiból.
A NATO-főtitkár szerint a két ország csatlakozási kérelmét gyorsan elfogadhatja a szervezet. Finnország és Svédország csatlakozásához még a vétót belengető Tayyip Erdogan török elnöknek is lesz azonban egy-két szava.
Svédország a két évszázada, Finnország a nyolc évtizede őrzött semlegességét adja fel azzal, hogy az Ukrajnát megtámadó Oroszországtól tartva hivatalosan is kérte felvételét a NATO-ba. Ehhez még a vétót belengető Tayyip Erdogan török elnöknek is lesz egy-két szava.
Az amerikai lap szerint Magyarország megmutatja az antiliberális jobboldal számára, hogy lehet győzni a kultúrharcban.