Videóra vették, hogyan harcolnak az ukránok az oroszokkal Mariupolnál
Az ukrán Azov ezred kitartóan küzd a folyamatosan érkező orosz csapatokkal.
Az ukrán Azov ezred kitartóan küzd a folyamatosan érkező orosz csapatokkal.
Orbán a falnak szorult, mert egyáltalán nem biztos, hogy meg tudja őrizni a hatalmát. Az ütőkártyáját az jelenti, hogy a gazdasági helyzettől függetlenül gyengének tűnik az ellenzék – írja vendégkommentárjában Daniel Imwinkelried, a Neue Zürcher Zeitung bécsi tudósítója.
A Loro Piana tulajdonosa egy közleményben jelezte, hogy melyik oldalon áll.
A Save the Children összesítése szerint az orosz-ukrán háborúban mindeddig 489 iskola szenvedett károkat vagy semmisült meg, amivel gyerekek milliói kerültek közvetlen veszélybe. Közben a magyar határon is zajlanak az események: az ukrán média szerint egy volt ukrán politikus felesége euró- és dollármilliókkal próbált meg átjutni. Kövessék percről percre frissülő hírfolyamunkat!
A Save the Children összesítése szerint a harcokban eddig 489 iskola és 43 klinika szenvedett károkat, vagy semmisült meg.
A polgármester szerint a lövedékek egy bevásárlóközpontot is eltaláltak.
Új motivációs videót jelentetett meg Ukrajna kormánya a háborúról, a veszteségről és a győzelemről. A narrátor Volodimir Zelenszkij.
Az orvosokat titkosszolgák figyelik, a halottakat éjjel szállítják el.
A bíróság úgy gondolta, most a családjuk mellett a helyük.
Nem valószínű, hogy Putyin feladta volna céljait.
Az első főtiszt a flottától, de nem az első magas rangú orosz katona.
Új, önkéntes munkások folytatják a berendezések üzemeltetését és karbantartását.
Az ukránok is bizalmatlanok Magyarországgal szemben.
Félelmetes elit gyilkológépekként érkeztek, de nem volt nagy hatásuk a háborúra.
Zúgnak a légvédelmi szirénák, miközben vonulnak le a még szülés előtt álló és újdonsült kismamák az óvóhelyre, amelyet az egyik szülészeti klinika alagsorában alakítottak ki Kijevben. Az alkalmi szülészet mindenre fel van készítve, ami a normál üzemmódhoz kell. A Deutsche Welle helyszíni riportja.
56-an haltak meg a támadásban, a túlélőket elhurcolták.
Még soha nem volt olyan drága a benzin Amerikában, mint most. Joe Biden elnöknek a hidegháborús időkből ismert politikai módszereket is elő kell kapnia, hogy letörhesse az üzemanyagárakat – és ne váljon "béna kacsává" az őszi félidős választások után.
Folytatódik az ágyúzás, mert erre képesek az oroszok.
Irtóhadjáratnak nevezte az orosz támadást az ukrán elnök.
A nyugati fegyverszállítmányokat akadályoznák az új behatolással.