Betilthatják az orosz újságokat, ha le merik írni, hogy háború zajlik Ukrajnában
Dübörög az orosz sajtószabadság.
Dübörög az orosz sajtószabadság.
Az ukrán hadsereg a Twitteren tette közzé a kísérteties felvételt.
A város fontos közlekedési csomópontjában történt támadás helyén jártunk.
Az ukrán főváros utcáin folytatódott szombat reggel az orosz hadsereg elleni háború.
Oroszország 821 ukrán katonai objektumot semlegesített azóta, hogy csütörtök hajnalban hadműveletet indított Ukrajna ellen - közölte Igor Konasenkov, az orosz védelmi minisztérium szóvivője szombaton Moszkvában.
Az orosz külügyminiszter pénteken arról beszélt: polgári létesítményeket nem támad az orosz hadsereg.
Jelena Kovalszkaja szerint nem lehet egy gyilkosnak dolgozni, majd fizetésként elfogadni a pénzét.
Fegyverek és hadi felszerelések érkeznek Franciaországból a háború sújtotta országba.
Alex Ovecskin azt reméli, hogy minél hamarabb vége lesz a háborúnak.
Sőt, a bevételektől is megfosztják őket.
Nem lehet kizárni, hogy Oroszország nem áll meg Ukrajna határainál - mondta a hvg360-nak adott interjúban Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő, korábbi nagykövet. Gyarmati szerint nehéz kiszámítani Putyin lépéseit, mert "nem a mi logikánk szerint gondolkodik és cselekszik." Hasonlítható Putyin Sztálinhoz vagy Hitlerhez?
Az ukrán elnök a kihalt utcán ígérte, hogy megvédik az országot.
Ukrajna "biztonságának és védelmének" a támogatására.
Tudósítónk, Bihari Ádám videója az ostrom alatt álló ukrán fővárosból.
Kijevből tudósító kollégáinkat megkereste egy Magyarországon élő férfi azzal, hogyan tudná kijuttatni a feleségét és a lányát, akik az ostromlott városban vannak.
Szombat hajnalban Kijev több kerületében is heves utcai harcok törtek ki az orosz és az ukrán erők között. Vitalij Klicsko főpolgármester már előre közölte, a hétvége döntő lesz az ukrán főváros számára. Közben Moszkva és Kijev a fegyverszüneti tárgyalások helyszínéről és időpontjáról egyeztet. Washington menedéket ajánlott Volodimir Zelenszkij ukrán államfőnek, ő visszautasította a kezdeményezést. Tudósításunk Kijevből.
Összehangolt lépés az EU-val és az Egyesült Királysággal.