Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
A nemzetközi jelzésekre figyelt a budapesti börze, ezért napközben emelkedett és süllyedt is a BUX. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 108,81 pontos, 0,52 százalékos emelkedéssel, 20.931,70 ponton zárt pénteken.
A részvénypiac forgalma 23,37 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények vegyesen mozogtak az előző napi záráshoz viszonyítva.
Mohos Imre, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője szerint az amerikai részvénypiacokon bekövetkezett erősödés hatására emelkedtek az árfolyamok Budapesten is. A piacot főként a Citigroup gyorsjelentése nyugtatta meg, amely jobb lett a vártnál.
Mindemellett az olaj árának csökkenése is fokozta az optimista hangulatot az USA-ban - mondta az üzletkötő, hozzátéve, a BÉT-en ezért a bankpapírok erősödtek. Az OTP és az FHB is magára talált.
A nyitáskori pesszimista hangulat megfordulását - kollégájához hasonlóan - szintén az optimista nemzetközi hangulattal magyarázta Juhász Richárd, a Concorde Értékpapír Zrt. üzletkötője. Szerinte eseménytelen, nyugodt nap volt a tőzsdén, amit a szerény 0,5 százalékos emelkedés is alátámaszt.
A Mol 350 forinttal, 1,86 százalékkal 19 150 forintra erősödött, 3,4 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 75 forinttal, 1,13 százalékkal 6710 forintra nőtt, forgalmuk 16,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,26 százalékkal 769 forintra csökkent, forgalma 1,3 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 690 forinttal, 2,07 százalékkal 32 680 forintra esett, a részvények forgalma 1,8 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 132,3 millió forintos forgalom mellett 230 forinttal, 1,52 százalékkal 14 925 forintra csökkent.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2.242,03 ponton zárt pénteken, ez 1,54 pontos, 0,07 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Három gyereket pedig életveszélyes állapotban vittek kórházba, miután kamionnal ütközött egy személyautó.
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.
Megdöbbentő részletek derülnek ki a kép történetét felkutató tanulmányából.
A vizsgálatot nehezítette, hogy a Lamborghini csaknem teljesen elégett.