Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Kéthetes MNB-kötvény vásárlással kötötték le januárban a hitelintézetek az egynapos betétek átlagállományának számottevő csökkenéséből származó likviditást – közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) csütörtökön a januári statisztikai mérleg előzetes adatai alapján.
Az egynapos betétek átlagállománya ennek ellenére januárban is jelentős maradt a jegybanknál, a külföldi követelések számottevően emelkedtek. A hitelintézetek januárban 395 milliárd forinttal 523,6 milliárd forintra mérsékelték az egynapos jegybanki betéteik állományát, míg az előző hónaphoz képest szintén jelentősen, 419 milliárd forinttal növelték, 1 571 milliárd forintra kéthetes MNB-kötvény állományukat.
A külföldi követelések értéke 2009 januárjában számottevően, 450 milliárd forinttal 6 978 milliárd forintra nőtt az előző hónaphoz képest, a forint árfolyamának gyengülése miatt, amit forrásoldalon a központi kormányzat betéteinek- és egyéb források növekedése ellensúlyozott.
Az MNB kiemelte: a bankrendszer bankszámláinak átlagos egyenlege 1,5 milliárd forinttal haladta meg a tartalékkötelezettséget, míg az egynapos bankközi kamatok egész januárban az irányadó kamat alatt alakultak.
Az idén januárban a forgalomban lévő készpénz átlagállományának szokásos év eleji csökkenése volt megfigyelhető, amelynek 2 271,3 milliárd forintos értéke 133 milliárd forinttal csökkent tavaly decemberhez képest.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A GKI szerint jelenleg három kulcskérdés merül fel az egykor oly népszerű adózási forma visszavezetésénél.
Az ukrán elnök szerint csak közvetlen államfői tárgyalások útján zárható le a háború.