Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Az összes nagyforgalmú részvény árfolyama emelkedik a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT).
A régiós börzékkel együtt megindult a Budapesti Értéktőzsde is, amelynek vezető indexe fél kettőkor majd 3 százalékkal a tegnapi záróérték fölött 10 179 ponton állt. A BUX enyhe pluszban nyitott, azóta azonban dinamikusan emelkedik.
A vezető részvények mindegyike pluszban áll. A legnagyobb mértékben a Richter drágult, amelynek árfolyama 3,65 százalékkal 24 980 forintra ugrott, de 3 százalék fölött erősödik az immár 9000 forint közelében járó Mol is. Az OTP papírok kurzusa 2,1 százalékkal 1640 forintig menetelt, míg a Magyar Telekom 1 százalékkal 511 forintra kúszott.
Úgy fest az OTP piacán a reggeli bejelentés – miszerint a korábbi legnagyobb tulajdonos részesedése a bankban 10 százalék alá esett – csak vevőket hozott – mondta Csáky Attila az UniCredit kereskedési igazgatója. Ehhez persze szükség van a kedvező nemzetközi hangulatra is. A kereskedési igazgató jelezte: a befektetők elkezdték vizsgálni, hogy a magyar bank miért maradt le a régiós pénzintézetekhez képest.
Az OTP kurzusa az elmúlt napokban beszorult az 1600 körüli szintre, s innen alig mozdult el, a jelenlegi kedvező piaci környezetben azonban lehetősége van a bankpapírnak, hogy kitörjön, és gyors felfutásba kezdjen. Arra a kérdésre, hogy meddig emelkedhet az OTP-árfolyam, a szakember azt válaszolta: a csillagos égig, amennyiben a forint stabil marad a 300 környéki szinten, s Amerikában továbbra is kitart az optimizmus, rövidtávon is elszaladhat a kurzus 2500-ig.
Csáky Attila jelezte: bár a forgalom 75 százalékát ma is az OTP adja, a többi részvény piacán is elkezdtek szállingózni a vevők. Az MTelekomnál 500 forint körül kialakult egy erős támasz, s jönnek a vevők a Molnál is.
Ecoline
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Ellenzéki arcok és két régi kedvenc pokémon is felbukkan – videós beszámolónk az eseményről.