Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A július 28-tól érvényes állami garanciával a kormány azokat a hiteleseket kívánja megsegíteni, akik a válság miatt veszítették el munkahelyüket, vagy jelentősen megemelkedett a törlesztő részletük – mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter, szerdán egy reggeli televíziós műsorban.
A bajba jutott lakáshitelesekre vonatkozó állami garancia július 28-tól érvényes, s „nem tudok olyan bankról, amely egyáltalán nem kívánja alkalmazni az állami garancia nyújtotta kedvezményeket” – közölte a közszolgálati televízió Nap-kelte című műsorában a pénzügyminiszter.
Szerinte bizonyára vannak olyan bankok, amelyek a kedvezményes konstrukcióval határidőre felkészültek, s vannak olyanok, amelyek ezt lassabban teszik, s várhatóan csak augusztus elejétől, vagy augusztus második hetétől indítják a kedvezmények nyújtását.
Oszkó Péter kijelentette, hogy az állami garancia valójában ingyen biztosíték a bank és az ügyfél számára is. A kedvezményes, állami garanciához kötött konstrukció révén kétmillió forint áthidaló hitelhez juthat az ügyfél, ami gyakorlatilag a futamidő meghosszabbítását jelenti, de csak a legrászorultabbak számára. „Mindenki számára egyértelművé kívánjuk tenni, hogy a felvett hiteleket természetesen mindenkinek a szerződésben rögzített feltételek szerint vissza kell fizetnie” – fogalmazott a pénzügyminiszter.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra is kíváncsiak, mihez kezdjen a jövőben Orbán Viktor, és közös listán induljon-e a Fidesz, a Mi Hazánk és a KDNP.
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.