Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Megszületett az a jogerős bírósági végzés, amely kimondja, hogy a MÁV Zrt. 2006 óta sem tagsági, sem gazdasági kapcsolatban nincs a MÁV Általános Biztosító Egyesülettel - jelenti a HavariaPress.
A vasúttársaság tájékoztatása szerint a végzésben az is szerepel, hogy az egyesülethez kapcsolódó eseményekkel, illetve a tisztségviselőivel összefüggő hírekkel sem a MÁV Zrt., sem annak munkavállalói nem hozhatók kapcsolatba.
A Magyar Államvasutak alapítóként vett részt a MÁV Általános Biztosító Egyesület 2000. októberi megalakításában, de közlése szerint csupán egyetlen volt az 51 alapító tag közül. Ennek megfelelően - a tagegyenlőség törvényi elvének megfelelően - mindössze egy szavazattal rendelkezett a társaságban, jogai megegyeztek más tagok jogaival. 2006 januárjában ráadásul a MÁV ki is lépett az egyesületből, és minden kapcsolatot megszakított vele, egyúttal új biztosító társasággal kötött szerződést, közbeszerzési eljárás keretében. A vasúttársaság hangsúlyozta, hogy a MÁV ÁBE működésével és gazdálkodásával kapcsolatos döntésekre sem tagsági viszonya ideje alatt, sem annak megszűnését követően nem volt befolyása.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra is kíváncsiak, Orbán Viktor fogjon-e hozzá az emlékirataihoz.