Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A válság ellenére most is vásárolnak a festménygyűjtők, de csak erősen válogatva - összegzi a Világgazdaság keddi számában az őszi festményárveréseket négy aukciós ház eladásai alapján.
A lap megjegyzi, hogy egyes remekművekért a válság előtti időkre emlékeztető küzdelem alakult ki. A vevők óvatosságát tükrözte a közepes és alacsony árfekvésű tételek iránti csekély érdeklődés és az, hogy jó néhány neves festmény a magas induló ár miatt gazdátlan maradt.
A Virág Judit, az Abigail, a Belvedere és a Polgár aukciós házak őszi árverésén együttesen 744 tételt hirdettek meg 538 millió forint kikiáltási áron és a 462 megvásárolt festmény leütési ára elérte az 504 millió forintot.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.