Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A vártnál nagyobb lett a British Airways vesztesége üzleti évének első felében, mert a gazdasági válság miatt tovább csökkent az utasforgalom és a bevétel. A szeptemberrel végződött hat hónap az eddigi legrosszabb a cég történetében.
A társaság pénteki közlése szerint az adó előtti veszteség 292 millió fontsterling volt, egy évvel korábban még 52 millió többlettel zárult a mérleg. Elemzők 252 milliót vártak. Az adó utáni veszteség 208 millió font volt, míg egy éve 42 millió volt a hiány. Az üzemi veszteség 111 millió fontsterlinget tett ki az egy évvel korábbi 140 millió fontos többlet keletkezett a mérlegben.
A bevétel 13,7 százalékkal csökkent 4,1 milliárd fontra 4,75 milliárdról. Az utasforgalom tovább esett, októberben 1,9 százalékkal esett vissza, miközben a férőhelyek kihasználtság 3,7 százalékponttal nőtt 80,7 százalékra a kapacitások csökkentése miatt.
Az év második felében sem számít a helyzet javulására a társaság vezetése, az év egészében 1 milliárd fonttal kevesebb bevételt vár a tavalyinál. Ezért folytatják a költségtakarékossági programot, és egyebek mellett további 3 ezer fős leépítést terveznek a márciussal végződő üzleti év végéig a korábban már jelzett 1900 fős leépítésen felül. A társaságnál jelenleg 38.704-en dolgoznak.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?