Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A magyar érdekekre koncentráló kiszámítható, jövőbe tekintő, proaktív külpolitikát kell követnie az országnak - mondta Bajnai Gordon miniszterelnök csütörtökön a Pénzügykutató és az Allianz Hungária Biztosító Magyarország helye a világban című budapesti konferenciáján.
Az Európai Unió, a NATO és a szomszédsági politika hármas pillérére épül a magyar külpolitika - jelentette ki a miniszterelnök. Hozzátette, hogy azok az országok tudnak gazdasági súlyuknál jelentősebb külpolitikai szerepre szert tenni, amelyek egységesek a nagy nemzeti kérdésekben.
Az EU-nak - mint Magyarország legfontosabb külpolitikai partnerének - az egyik legfontosabb leckéje a közös energiapolitika kialakítása - jelezte Bajnai Gordon. A miniszterelnök szerint Magyarország energia- és elsősorban gázfüggőségét az alternatív megoldások és útvonalak kialakításával lehetséges orvosolni.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.